Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníFestival TANEC PRAHA 2013 představuje hlavní hvězdy nadcházejícího 25. ročníku

04.01.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jubilejní 25. Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA se uskuteční v období od 27. 5. do 4. 7. 2013 v Praze a dalších cca deseti městech České republiky. Prologem festivalu bude již pošesté část věnovaná dětem s názvem TANEC PRAHA DĚTEM 2013 (27. 5. – 1. 6. 2013). Festivalový program se intenzivně připravuje a již nyní jsou známa jména hlavních festivalových hvězd. Těmi budou britský choreograf a tanečník Akram Khan a vlámský soubor Peeping Tom.

Soubor Peeping Tom se představí v Hudebním divadle Karlín 26. a 27. června od 20 hod. s originální inscenací 32 rue Vandenbranden / Ulice Vandenbranden č. 32. Inscenace nás zavede do světa, ve kterém splývají hranice mezi snem a realitou. Uprostřed léta se ocitneme v zasněžené hornaté krajině vykreslené vizuálně velkolepým způsobem, který se až přibližuje vjemu filmového plátna. Jedním z inspiračních zdrojů tohoto díla byl film Shohei Imamura The Ballad of Narayama. Uvidíme neuvěřitelné fyzické výkony v poetickém režijním pojetí Gabriely Carrizo1 a Francka Chartiera2, kteří jsou mnohaletými spolupracovníky známého vlámského choreografa Alaina Platela. „Všechno je zde tak opravdové, tak patřičné a tak nádherně zahrané,“ komentuje dílo francouzský deník Libération.
 
            Druhou Událostí sezony bude 3. a 4. července od 20 hod. ve Státní opeře Praha hostování proslulého britského choreografa a tanečníka Akrama Khana3 s projektem DESH. Akram Khan pochází původně z Bangladéše a název desh znamená v místní řeči „rodná zem“. „Jedná se o fascinující, komplexní výtvarně-pohybové dílo využívající scénografie a nových technologií naprosto nečekaným způsobem. Silný a aktuální vzkaz rezonuje publikem v kontrastu s křehkou individualitou samotného Akrama na jevišti i v tisícových sálech,“ říká k projektu Yvona Kreuzmannová, ředitelka festivalu TANEC PRAHA.
            Intimní a velkolepé zároveň, takové je představení DESH, které zkoumá zranitelnost tváří v tvář přírodním silám a oslavuje odolnost lidského ducha při práci, ve snech, příbězích i v procesu transformace a přežití.
            Akram Khan je renomovanou osobností Sadler's Wells Theatre a mj. také autorem choreografie pro zahájení letošních Olympijských her 2012 v Londýně. Inscenace DESH získala v roce 2012 britskou cenu Olivier za nejlepší představení v kategorii „new dance“ a sám Akram Khan obdržel v roce 2011 cenu ISPA Distinguished Artist Award.
 
            TANEC PRAHA se rozhodl nabídnout věrným divákům festivalu, kteří si chtějí včas zajistit skvělá místa na obě Události sezony, speciální dárkové poukazy v předprodeji. „Věříme, že si tuto jedinečnou příležitost nenechají naši příznivci ujít. Zaprvé si mohou zajistit skvělá místa, protože pro tuto limitovanou sérii poukazů vyrezervujeme 1. řadu balkonu a nejlepší řady v přízemí a za druhé budou moci potěšit své blízké krásným vánočním dárkem,“ dodává k zahájení předprodeje Yvona Kreuzmannová. Dárkové poukazy v ceně 1.900 Kč na obě Události sezony jsou v prodeji na pokladně divadla Ponec.
 
            Předběžný pražský program najdete zde www.tanecpraha.cz.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.034 s