Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníCo chystá Česká televize v čase vánočním?

23.12.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nakoukli jsme do scénářů, k dramaturgům do notesu i za kameru. A víme, co se bude natáčet v prosinci v ČT...

Co chystá CENTRUM DRAMATICKÉ TVORBY? 
 

Název pořadu:   Klauni
Autor scénáře:    Jarchovský Petr
Dramaturg:         Suda Kristian
Vedoucí výroby:  Koštýř Jiří
Režie:                 Tauš Viktor

Příběh o pozdním znovushledání klaunského tria spojí dohromady domácí komediální hvězdy Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse s evropskou hereckou elitou - francouzským hercem Didierem Flamandem a vítězkou canneského festivalu Kati Outinenovou. Film má vyprávět o trojici komiků, jejichž klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát... Oskar se vrátí po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci.
 

Název seriálu:    Cirkus Bukowsky
Autor scénáře:     Pachl Jan
Dramaturg:          Viewegh Josef
Vedoucí výroby:  Jaroschy Ivana
Režie:                  Pachl Jan

Jakmile se sebevražda milenky začne jevit jako vražda, je tu problém. Nestor Bukowsky přišel o práci, manželku, domov, jde po něm policie. Kriminalista Kuneš, který Nestora podezírá, má také problém. Musí nastoupit protialkoholní léčbu, jinak ho vyhodí z práce. Narozdíl od nadřízených je přesvědčen, že Edita opravdu byla zavražděna. Místo nástupu na léčení se pouští do pátrání na vlastní pěst. Přes antipatie Bukowského a Kuneše je jasné, že jen jejich spojenectví může případ objasnit. Ale kdo je vlastně Edita Tichá? Dcera kontroverzního podnikatele, úspěšná studentka nebo labilní manipulátorka? Ukazuje se, že ji nikdo neznal. Stopy vedou hned k několika milencům, okruh podezřelých je široký. Je vrahem neznámý stalker zahlcující Editu přívaly prasáckých SMSek? Editin spolužák, profesionální aktivista, který zmizel den po její vraždě? Nebo dealer Prozac? Ostatně - ani policista Kuneš, ani Nestor Bukowsky nemají ve vztahu k Editě úplně čisté svědomí. Popravdě řečeno, kdyby Edita nebyla nezavražděna, život Bukowského by byl zoufale nudný...
Hrají: Nestor Bukowsky - Pavel Řezníček. Tichý, otec zavražděné Edity - Jaromír Hanzlík, poručík Kuneš, kriminalista - Hynek Čermák, Vesna, sestra majitele cirkusu - Marika &Soposká, Barťák, kriminalista - Michal Dlouhý, Andrea, Bukowského exmanželka - Vanda Hybnerová, Zachar, právník Bukowského - Bob Klepl, major Srnka, Kunešův nadřízený - Jan Vlasák, Hartmann, právník Andrey - Karel Dobrý, Žďárský, kriminalista - Matěj Hádek, Luka, majitel cirkusu - Predrag Bjelac, Edita - Adéla Petřeková, &Sváb - Ondřej Malý, Daria - Teresa Branna, terapeutka protialkoholní léčebny - Kristýna Farkašová.

Název pořadu:   Nevinné lži - 8. Maminka
Dramaturg:          Lekeš Jan, Lekeš Jan
Vedoucí výroby:  Jaroschy Ivana, Stehlík Matěj
Režie:                  Nellis Alice

Komorní příběh dvou na smrt rozhádaných sester, které svede dohromady až domnělé poslední přání umírající matky. Nejprve se ale musejí prokousat resentimentem, otázkou, co s nemohoucí matkou po mrtvici, sporem o rodinnou vilu, a především tím, že spolu více než dvacet let nemluvily.

Název pořadu:   8 hlav šílenství
Autor scénáře:    Nováková Marta
Dramaturg:        Suda Kristian
Vedoucí výroby: Koštýř Jiří
Režie:                Nováková Marta

Historická epopej o osudech významné ruské básnířky Anny Barkové, která prožila většinu svého života ve vězeních gulagu, jsou obrazem dějin totality Ruska dvacátého století. Dobové dokumenty se tu prolínají s biografickými reáliemi a literárními texty Anny Barkové v silném emotivním apelu o odpovědnosti člověka k vlastním dějinám.
 
Název pořadu:    Velké bourání
Autor scénáře:     Kosatík Pavel
Dramaturg:          Lekeš Jan
Vedoucí výroby:  Lubomírský Martin
Režie:                 Sedláček Robert

České století je otevřenou sérií televizních dramat zobrazujících klíčové události našich moderních dějin očima jejich hlavních aktérů. Jde o napínavé konflikty, jejichž důsledky se dramaticky promítaly do života lidí a ovlivňovaly směřování našeho národa na dlouho dopředu. Sledujeme historické osobnosti v momentech, kdy se právě musely rozhodovat a jejich rozhodnutí měla mít osudové důsledky pro všechny, a hlavně pro ně samotné. Nepůjde o rekonstrukce nejpravděpodobnějšího průběhu tehdejších událostí, ale o vytvoření situací, v nichž budeme moci studovat a spoluprožívat s historickými postavami jejich pocity, pochyby, odhodlání i strach...

Dramatické zobrazení největší politické změny, kterou prošel náš národ v průběhu minulého století, soustředěné do klíčového dne 28. 10. 1918. Zrušení monarchie a zavádění systému, který u nás dosud nikdo nezažil - demokratické republiky. Zrušení vlády cizí dynastie a zavádění vlády národního parlamentu. Konec nadvlády německé řeči a politické potvrzení suverenity českého národa.
 
Název pořadu:   Cyril a Metoděj
Autor scénáře:    Oščatka Miroslav
Dramaturg:         Otčenášek Jan
Vedoucí výroby:  Koštýř Jiří
Režie:                 Nikolaiev Petr

Svatí Konstantin (Cyril) a Metoděj byli dva byzantští bratři, narození v 9. století, kteří se stali významnými křesťanskými misionáři. Jejich mise ovlivnila kulturní rozvoj všech křesťanských národů, za což jim náleží titul Apoštolové Slovanů. Stáli u zrodu Hlaholice, první slovanské abecedy užité k překladu Starého zákona, a v pravoslavné církvi jsou uctíváni jako svatí s titulem „Rovni apoštolům“. Papež Leo XIII zařadil jejich svátek do římskokatolického kalendáře a papež John Paul II je jmenoval Svatými spolu patrony Evropy. V roce 2013 si bude celá Křesťanská Evropa připomínat 1150 výročí jejich odkazu. K této významné události vzniká hraná dokumentární série (tzv. dokudrama), která si klade nemalý cíl - zmapovat jejich život a dílo. Unikátnost a význam tohoto projektu nespočívá jen v samotném zpracování, které je co rozsahu a formátu v ČR zcela ojedinělé, ale především ve spolupráci mezi Katolickou a Pravoslavnou církví, která je z hlediska historického a ekumenického zcela zásadní a v dřívějších dobách jen těžko představitelná. Příběh z 9. Století ve strhujících obrazech líčí počátky šíření křesťanství na Moravě a v našich zemích. Hlavními postavami hraného dokudramatu a filmu jsou věrozvěsti Konstantin (později známý jako Cyril) a jeho bratr Metoděj. Děj předpokládaného pětidílného televizního seriálu sleduje významný úsek našich dějin mezi lety 826 až 885. Hrají: R. Zach, O. Novák, B. Polák, P. Borovec, M. Bahul, J. Jankovský, L. Jůza, V. Udatný, K. Písařovic, M. Starý, V. Javorský a další. 
 

A co chystá CENTRUM ZÁBAVNÉ TVORBY?

Název pořadu:   Veselé vánoční (pří)hody 2012
Dramaturg:          Nevolová Monika
Vedoucí výroby:  Nardelli Alexander
Režie:                  Rezek Adam

Po roce se opět sejde Miroslav Donutil se svými olympijskými hosty v &Senku břevnovského kláštera, aby si vyprávěli o tom, co se všechno může stát kolem Vánoc, o dárcích, vánočních zvycích a pokrmech, ale také o sebezapření, pokoře, úspěchu a cestě za mimořádnými výkony. Hosty jsou tentokrát úspěšní olympijští sportovci, držitelé medailí z olympiády v Londýně, a to Bára &Spotáková, Zuzana Hejnová, Vavřinec Hradílek, Miroslava Knapková, David Svoboda, Ondřej Synek, Jaroslav Kulhavý, Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká...
O hudební náplň pořadu se tentokrát postará skupina Čechomor.

 Název pořadu:    Sportovec roku 2012
Vedoucí výroby:   Svoboda Vojtěch
Režie: Petrenko Roman

Populární anketa Sportovec roku, kterou každoročně vyhlašuje Klub sportovních novinářů, neopomene ani letos vyhlásit deset nejlepších sportovců ČR roku 2012, sportovní legendu roku 2012, tři nejlepší juniory ČR 2012 a tři nejlepší sportovní kolektivy ČR 2012. Ani letošní rok nebyl chudý na vrcholné sportovní zážitky! Připomeneme si především olympijské hry v Londýně. Účast na slavnostním vyhlášení - mimo jiné - potvrdili všichni medailisté OH v Londýně, tedy, Zuzana Hejnová, Petra Kvitová, Lucie Hradecká, Barbora &Spotáková, Mirka Knapková, Vavřinec Hradílek, Jaroslav Kulhavý, Martina Sáblíková, David Svoboda, Ondřej Synek. Celým večerem bude provázet Gustav Brom Big Band pod vedením Vladimíra Valoviče. Zazpívají Marta Jandová, Petr Kolář, Helena Zeťová, Ben Cristovao a další. Moderátory pořadu jsou Lucie Výborná a Jan Pokorný.


Zdroj: Česká televize


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0292 s