Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.11.2023, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13617
Komentářů: 11402


MěřeníJežíš, bicí a dívčí hlásek, ze kterého zůstanete u vytržení

02.01.2013   Michaela Wilhelmová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Představujete si křesťanskou muziku jako protáhlé hlásky kostelního chóru, nebo třeba modernější, ale stále ne dvakrát tvrdý tradiční gospel? S ním má tahle formace společné vokály v podání talentované zpěvačky Janette. Jinak vám ale ukáže, že křesťanská muzika může znamenat i styly jako post-hardcore...

Je to evangelizace. I když dost netradiční a taková, že pokud vám to kapela sama neřekne z podia, málem si silně křesťanských textů ani nevšimnete. Respektive - v hávu pořádně tvrdé muziky vás je primárně ani nenapadne vnímat jako svědectví o Kristu, Bohu a lásce a spáse, kterou nabízejí. 

Pojem "jedna velká rodina" dostává u Runaway My Son novou dimenzi. Pokud chcete, můžete ho vnímat jako rodinu duchovní, spojenou vírou. A je-li vám právě tohle proti srsti? Pak se sluší prozradit, že většina členů kapely je také rodinou skutečnou - Jonáš, Daniel a Janette Oubrechtovi. Na kontě už jedno CD mají, z roku 2009, From You We Rise. Sami se o něm občas nevyjadřují dvakrát lichotově. A co jejich novinka, Stay with me?

Začíná to jako elektronická pecka, a tou to i načas zůstane. Přidejte poměrně zdařilé texty a zdatnou kapelu, kytary a schopného bubeníka, a na plac může i hvězda RNWS, zpěvačka Janette. Na první pohled sympatické, křehce působící děvče vás dostane do kolen svým hlasem. Z úst dokáže vyloudit stejně tak čistý zpěv, jako téměř nelidský hrdelní projev, který - když si s ní třesete rukou - jen stěží přisoudíte takřka éterické bytosti. 

Těm, co holdují zejména jiným hudebním žánrům, se po chvíli může zdát, že RNWS hrají tak trochu "na jedno brdo". Je i není to pravda. Každá skladba má to své, žádná není stejná, a pokud by chtěl někdo vytýkat stylovou jednotu, ať si ze stejného šálku ostré kávy pustí tvorbu jiných kapel. V tomhle žánru se na obzvláštní stylovou nápaditost hrát nemusí. V žánru, který dnes patří hlavně mladším generacím, se tak na českém políčku RNWS stává jedním z lídrů. Držme jim palce. 


Runaway My Son - Stay With Me
CD obsahuje:

1. Intro
2. Falling In Love
3. City Of Sinners
4. Stay With Me
5. Laser
6. Football Fans Song
7. Brothers & Sisters In A Fight


Cena 150,- v e-shopech 135,-
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2205 s