Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 25.5.2022, svátek má Viola 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13216
Komentářů: 11302


MěřeníFREAK SHOW - kapela Fru Fru představuje své nové dítko

29.12.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nekonvenční skupina Fru Fru, která na české hudební scéně působí bezmála deset let, vydává své čtvrté album s názvem Freak Show. Jak již název desky napovídá, jedná se o opravdu originální hudební produkci s nápaditými texty, která prostupuje napříč žánry.

Všichni příznivci nevšedních posluchačských zážitků se tak mohou těšit na 25. ledna 2013, kdy u hudebního vydavatelství Indies Scope vyjde nové CD s osobitým projevem nazpívané nezaměnitelnou hudební formací Fru Fru.
Fru Fru se prezentují ojedinělým hudebním projevem, který v sobě kombinuje prvky popu, rocku, funku, jazzu a to vše ochucené kabaretní atmosféru s dekadentně teatrálními prvky. A aby toho nebylo málo, nabízí velmi výrazné nevšední texty
v autorském rukopisu Václava Bartoše, který si vydobyl své renomé působením ve skupině Pavla Fajta Pluto. Ten posluchače nejenom rozesměje, ale zároveň i donutí přemýšlet nad hlubším obsahem písní a vytrvale pátrat po skutečném autorově záměru. Lídr kapely Václav Bartoš nové desce prohlašuje: „Naše čtvrté album bude velmi přístupné široké posluchačské základně. Bude hodně melodické se silnými texty.“
 
Oddanou fanouškovskou základnu mají Fru Fru i mezi herci. Svými sympatiemi k čtveřici výjimečných hudebníků se netají například Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Petr Čtvrtníček, Josef Polášek nebo Lukáš Pavlásek, kteří kapelu výrazným způsobem dlouhodobě podporují. Všichni výše jmenovaní také přispěli k realizaci videoklipů k písním na novém albu Freak Show. Mimořádná spolupráce a tvůrčí nespoutanost dala vzniknout hned třem novým videoklipům, na nichž se autorsky, režisérsky i herecky podílel Tomáš Matonoha a role v nich ztvárnili Petr Čtvrtníček, Josef Polášek, Lukáš Pavlásek, Nela Boudová nebo Gabriela Vermelho.
 
Důkazem toho, že se nejedná o promyšlený marketingový tah, ale neskrývaný obdiv k talentovaným kolegům je Pavel Liška. Toho před lety oslovila skladba od kapely Fru Fru s názvem Já a já a já a já, která pochází z jejich třetího alba „Až přiletí tučňák“. Nejenže se rozhodl napsat scénář k jejímu vizuálnímu ztvárnění, ale sám jej také režíroval a dokonce si v něm zahrál. Jako partnera si přizval právě Tomáše Matonohu. Videoklip vznikal celkem dva roky v okolí Třebíče a Brna a byl dokončen v červenci 2011. Pro Pavla Lišku to bylo nejen úspěšné završení jeho režisérského debutu, ale i scénáristické vyrovnání se se studentskými léty, která byla, jak tvrdí, spojena s milostným tápáním a také s komplikovanými vztahy mezi mužem, ženami a muži (např. studentské vzplanutí s Tomášem Matonohou).
 
Sestavu Fru Fru tvoří zpěv, kytara, baskytara, bicí a nevšední steeldrums, které dodávají tvorbě charakteristickou atmosféru. I přesto že skupinu tvoří pouze čtyři muzikanti, je jejich tvorba hudebně velmi propracovaná, plnozvučná a hlavně silně melodická. Za originalitu soundu vděčí Fru Fru již zmiňovaným steeldrums, což je velmi unikátní nástroj, za který by se nestyděli ani Peter Gabriel, Nine Inch Nails nebo Mike Patton z Faith No More.
 
Více informací naleznete na www.frufru.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0289 s