Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníZlín Film Festival 2013: Akce s dlouhou tradicí má několik programových novinek

06.01.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Třiapadesátý ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival se uskuteční 27. května – 1. června. Tradiční programové schéma obohatí hned několik pozoruhodných novinek, které ocení diváci i odborníci. Zlín Film Festival je nejstarším festivalem svého druhu na světě, a přesto stále zůstává mladý, aktuální, moderní a otevřený všem generacím.

Program 53. ročníku Zlín Film Festivalu počítá s více než 240 projekcemi včetně několika světových a mezinárodních premiér. Nesoutěžní sekce Dny evropské kinematografie tentokrát představí dánskou kinematografii, mimořádně bohatou na kvalitní filmy pro děti, mládež i dospělé. Dánsko přiblíží i řada doprovodných akcí a samozřejmě také hostů, konkrétní jména jsou zatím v jednání. Poprvé se objeví nová sekce Tisíc a jedna noc. Jak už název předznamenává, zaměří se především na pohádky, ale rozhodně nebude určená jen nejmenším divákům. Pojetí pohádek totiž zobrazí v mezinárodním měřítku, v různých národních pohledech, takže nepůjde jen o filmy pro děti, ale i pro dospělé. Premiérově tuto část odstartují filmová zpracování pohádek dánského klasika Hanse Christiana Andersena. S ambicí přivézt do Zlína vycházející herecké hvězdy z celého světa organizátoři festivalu zařadili další nesoutěžní filmovou sekci – Young Stars. Třetí programovou novinkou je oživení Zlínského psa jako nové mezinárodní soutěže Zlín Film Festivalu. Naděje studentského filmu z celého světa tak dostanou šanci ukázat svou tvorbu. Odborná porota bude vybírat nejlepší práce v kategoriích animace, hraný film, dokument a filmy nové formy, a také TOP film Zlínského psa, jehož autor získá odměnu 1 000 eur. Filmy do soutěže mohou přihlásit studenti i absolventi filmové školy, podmínkou je však vznik filmu v době studia autora a po 1. 5. 2011.  Soutěžní studentské filmy mohou využít možnosti zařazení do tzv. screening clubu, jeho prostřednictvím jsou pak nabízeny k prodeji distributorům a zástupcům médií včetně televizních společností.

Hlavními festivalovými cenami Zlín Film Festivalu zůstávají zlaté střevíčky pro nejlepší hraný film pro děti, pro nejlepší hraný film pro mládež, pro nejlepší animovaný film pro děti a Cena Evropa pro nejlepší evropský debut. Soutěžní filmy se budou ucházet o vítězství také v dalších kategoriích, jako je například Zlaté jablko – cena diváků nebo Cena města Zlína.

Doprovodný program 53. ročníku, stejně jako celý festival, je zaměřen nejen na dětské publikum, ale také na teenagery, studenty i dospělé, a tomu odpovídá jeho skladba. Nebude chybět Malování na chodníku před Velkým kinem, charitativní Minisalon filmových klapek s jejich následnou dražbou, ani Duhová kulička zaměřená na marketing a PR v audiovizi, Po setmění promítáme – hojně navštěvované letní kino na náměstí TGM či lákavé koncerty, výstavy, workshopy a nejrůznější VIP akce. Na koleje opět vyjede oblíbený Kinematovlak, železniční vůz upravený do podoby projekčního sálu, který po několik týdnů před a po filmovém festivalu „vyváží“ filmy dětem po celé republice.

Za filmovým a doprovodným programem se návštěvníci Film Festivalu Zlín od 27. května do 1. června vydají hned do několika center dění: vedle tradičního Kongresového centra a Velkého kina také do Golden Apple Cinema na Náměstí Míru, do nově vzniklých prostor v Baťově institutu, kde bude umístěna tzv. Čítárna u Čerta, do budovy rektorátu Univerzity Tomáše Bati, kde se počítá s workshopy a screening clubem pro odbornou veřejnost, a samozřejmě také na Náměstí Míru, kde se bude během celého festivalu odehrávat řada akcí. A zkrátka nepřijdou ani příznivci filmu za hranicemi Zlína. V rámci 53. ročníku Zlín Film Festivalu se počítá se „satelitními“ projekcemi v multikině Premiere Cinemas v pražském obchodním centru Park Hostivař, v Jihlavě, Plzni, Otrokovicích a možná i v Ostravě.
 
 
Oficiální stránky festivalu: www.zlinfest.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0337 s