Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.12.2023, svátek má Barbora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13625
Komentářů: 11402


MěřeníHluboká pravda

28.02.2013   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Skutečně je nutné prolévat hektolitry krve v nekonečných válečných konfliktech? A proč si pod nohama ničíme to jediné, co máme - planetu Zemi? Vědec Gregg Braden stojí na pomezí dvou světů. Toho, kterého umí dnešní věda uchopit, a pak toho druhého. Odpovědi na otázky nachází na hranicích obou...

O Greggovi Bradenovi jste již na Rozhledně mohli pár řádků číst. Respektive o jeho skvěle se prodávajícím počinu Matrix, božský zdroj. Pomocí dvaceti klíčů vědomého tvoření nás učí, že nemoci můžete hodit za hlavu a cesta šťastného života otevřít za pomoci postrčení věcí budoucích tak, aby se staly současností. Recenzi na knížku Matrix, božský zdroj si můžete přečíst zde:
http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=9242


Řeklo to již mnoho lidí a řekne to i Braden: Historie se opakuje. A co když právě teď míříme ke konci jednoho z těchto cyklů, aby se svět opět stočil do další smyčky? Vyvstává ale otázka, proč se věci opakují, aniž by se lidstvo poučilo. Nebo právě proto?

"Téměř každý z nás cítí, že se světem není všechno v pořádku a že by se s tím něco mělo udělat. A to dřív, než se zničíme v krvavých konfliktech a vydrancujeme veškeré bohatství naší planety. Dokud ale neporozumíme tomu, co a proč je špatně, nedokážeme se tomu ani postavit. Pro odpovědi musíme ovšem hluboko do minulosti, daleko před zmapovanou historii, kde nás čekají ohromující zjištění. Napadlo vás někdy, že civilizace je mnohem starší, než se nám předkládá ve školách? Nebo že válčení není lidstvu tak vlastní, jak se domníváme?" říká autor.

Gregg Braden není esoterik, naopak. I když se jeho teorie zarytým odpůrcům alternativního vnímání světa mohou zdát někdy přitažené za vlasy, Braden razí cestu poznání skrze vědu. Stejně jako v Matrixu naráží na téma konstrukce reality a ukáže také cestu pomocí jednoduchých klíčů, kterak, lidově řečeno, změnit svět i sebe sama dřív, než bude pozdě.
 


Hluboká pravda
Gregg Braden

Nakladatel: Metafora
Originál: Deep Truth
ISBN: 978-80-7359-340-7
312 stran
cena 299,- v e-shopech 269,-


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0264 s