Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 24.5.2022, svátek má Jana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13216
Komentářů: 11302


MěřeníBolí vás záda, kyčle, nebo celý člověk? Cvičte s Životem 90

05.01.2013   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pro cílovou skupinu 60+ připravilo občanské sdružení Život 90 videoseriál s fyzioterapeutickým cvičením. Ve spolupráci s odborníkem na klinickou gerontologii docentem Zdeňkem Kalvachem a fyzioterapeutkou Eliškou Novotnou seriál pečlivě ukazuje, jak účinně procvičovat jednotlivé části těla tak, aby nic nebolelo a zároveň se preventivně omezila zdravotní rizika u této cílové skupiny. Seriál je zdarma k dispozici na webovém portálu www.seniorum.cz.

"Videa vznikla proto, abychom motivovali seniory, a nejen je, k větší pohybové aktivitě," říká Jan Lorman, ředitel občanského sdružení Život 90. "Cvičení má preventivní charakter. Vhodně zvolený pohyb totiž pomáhá předcházet závažným nemocem, jako je třeba osteoporóza, artróza nebo i mozková příhoda," dodává.

Videoseriál má celkem 12 dvacetiminutových dílů. Pod vedením odborné fyzioterapeutky Elišky Novotné na videu cvičí vždy dvě seniorské figurantky, které jednotlivé úkony v reálném čase předvádějí. Diváci tedy mohou cvičit přímo s nimi. Každý pohyb je přehledně a pomalu předváděn a jasně vysvětlen.
 

V jednotlivých dílech seriálu se postupně procvičují břicho, záda, krční, hrudní a bederní páteř. Autoři nezapomínají ani na problematiku uvolňování svalů kolem kyčelního a ramenního kloubu, cvičení pro zlepšení funkce ruky, plosky nohy nebo jak správně stát či sedět.
 

Na úvod každého dílu seriálu vysvětluje přední český gerontologický odborník docent Zdeněk Kalvach nej! častější problémy dané části těla a upozorňuje na důležité cviky, kterými lze tyto potíže eliminovat. Seriál přehledně vysvětlí, jakým konkrétním nemocem lze cvičením předcházet.
 

Život 90 umístil videoseriál o cvičení na webový portál pro seniory www.seniorum.cz. V sekci Zdraví zájemci najdou všechny díly. Přímý odkaz na seriál: http://www.seniorum.cz/videoserial-cviceni/barevne.htmlZdroj: Život 90, o. s., Karoliny Světlé 18, 110 00 Praha 1Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0363 s