Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníLabutí píseň Mileny Marcilisové Kočičí hra se s vámi loučí

19.01.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Se slavnou tragikomedií o umění žít Istvána Örkényho Kočičí hra se rozloučí ve středu 23. ledna v 19 hodin v Dílně 9472 Městské divadlo Zlín. V hlavních rolích dvou stárnoucích sester Erži a Gisely se naposledy představí Jana Tomečková a Milena Marcilisová, která si za svůj mimořádný výkon vysloužila diváckou cenu Aplaus 2011.

Kočičí hra je moje labutí píseň a jsem za ni nesmírně vděčná. Všechno ale jednou skončí, s tím člověk musí počítat. Figura Eržiky symbolicky završila i můj aktivní život u divadla, po dvaatřiceti letech v MDZ odcházím do důchodu. Ta role přišla v přesný okamžik a je dobré v přesný okamžik i skončit,“ říká oceněná herečka.
 
"Eržika má přes šedesát, život zná ze všech stran a přece ji ještě dokáže překvapit. Miluje jako dvacetiletá, akorát jí už nesnesitelně otékají nohy," popisuje inscenaci režisér Jakub Nvota s tím, že autor v ní mistrně odhaluje tragikomedii člověka - každého z nás. "Nepoznáme den, ani hodinu. A platí to o lásce, stejně jako o smrti," dodává režisér.
 
Kočičí hra měla ve zlínském divadle premiéru v březnu 2011. Zhruba po roce se po menších úpravách a zkrácení přenesla z Velkého sálu do komornějších prostor Dílny 9472. Vidělo ji pět tisíc diváků. Vstupenky na derniéru ještě jsou.
 
Patříte-li mezi ty, kterým je blízký humor režiséra Jakuba Nvoty a jeho pohled na život, nezoufejte, na repertoáru zůstávají jeho dvě další inscenace - zábavné a improvizační Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách (nejbližší reprízy 9. 1. a 13. 2., vždy v 19 hodin v Dílně 9472) a legendární Splašené nůžky (všech pět lednových repríz je beznadějně vyprodáno, i obě únorové, vstupenky na březen doporučujeme rezervovat včas!).
 

Více informací: www.divadlozlin.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0256 s