Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13213
Komentářů: 11302


Měření19. ročník festivalu Česká taneční platforma je tu

06.04.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Přehlídka toho nejlepšího z českého současného tance a pohybového divadla, kterou uvede občanské sdružení Tanec Praha, proběhne od 11. do 14. dubna 2013 na pěti pražských nezávislých scénách (Ponec – divadlo pro tanec, Alfred ve dvoře, Divadlo Archa, Studio ALTA, Teatro NOD). Během čtyř festivalových dnů se představí zásadní české umělecké skupiny jako 420PEOPLE, DOT504 & Teatr Novogo Fronta, Lenka Vagnerová & Comp., ME–SA, NANOHACH, Spitfire Company, Tantehorse nebo VerTeDance. Svůj původní projekt také představí Andrea Miltnerová.

Finální program platformy byl vytvořen na základě doporučení dramaturgické rady složené z profesních odborníků a odbornic na oblast českého současného tance.

Festival Česká taneční platforma každoročně uděluje oborové ceny Tanečník / Tanečnice roku, Taneční inscenace roku a Cenu diváka.
Účast ve festivalové porotě, která se skládá kromě českých osobností také ze zahraničních hostů letos přislíbily např. dlouholetá ředitelka choreografického centra a festivalu Danse ? Lille Catherine Dunoyer de Segonzac nebo umělecká ředitelka Dansmakers Amsterdam Suzy Block. Cenu za světelný design uděluje partner festivalu - Institut Světelného Designu.
Hlavní program festivalu doplní další akce, v rámci kterých se budou moci diváci osobně setkat s tvůrci a blíže se seznámit se vznikem tvorby děl současného tance.

 

O tom, že byla kvalita českého současného tance v loňském roce velmi výrazná, vypovídají také úspěchy domácích interpretů v zahraničí.
V top dvacítce projektů evropské platformy Aerowaves byla česká tvorba v roce 2012 zastoupena dvakrát, a to s díly Tanec magnetické balerínky Andrey Miltnerové a Much more than nothing skupiny ME-SA. Zaujala také choreografie Wind-up Václava Kuneše (420PEOPLE). Zásadní úspěch zaznamenala také choreografka a tanečnice Miřenka Čechová, která pod hlavičkou skupiny Tantehorse vytvořila dílo s názvem S/He is Nancy Joe. Americká taneční a divadelní kritička a držitelka Pulitzerovy ceny Sarah Kaufman je označila za jedno z nejzásadnějších tanečních děl roku 2012. Deník The Washington Post také na titulce sekce Style uveřejnil její pochvalnou recenzi tohoto díla. Tyto a další projekty budou moci diváci zhlédnout v rámci programu České taneční platformy.
(foto www.tanecpraha.cz)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0351 s