Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníTěšte se na český dance fashion film se souborem 420PEOPLE

02.03.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pod křídly občanského sdružení Artn, pořadatele Festivalu tanečních filmů, a pod vedením režiséra Jakuba Jahna byl v pražské Trafačce natočen materiál k tanečnímu filmu, jehož výchozí inspirací je kolekce Les Choses de la Vie ... návrháře Marcela Holubce.

Před kamerou se v rafinovaných černobílých  modelech objevují představitelé prestižního tanečního souboru 420PEOPLE – Nataša Novotná a Václav Kuneš. Tančí hlavní charaktery apokalyptického dramatu Heinera Müllera Hamlet Stroj, jímž se nechal režisér a autor námětu Jakub Jahn volně inspirovat. Připravovaný snímek se sice blíží žánru fashion videa, ale námětem i celkovou koncepcí míří do sféry dance for camera, tedy výsostně uměleckého filmu. Premiéra filmu proběhne na Festivalu tanečních filmů, který se uskuteční 18. – 20. dubna 2013 v pražském Bio OKO a dance fashion filmy budou jedním z jeho stěžejních témat.

Müllerovo drama jsem měl léta opoznámkované v šuplíku. Ve spojení s Marcelovou kolekcí, možností natočit film a spolupracovat s tanečníky 420PEOPLE jakoby se samo ozvalo a nabídlo svět zhrouceného dvora postmoderní aristokracie. Tím, že se odehrává v královském paláci, má haute couture svoje opodstatnění, “ objasňuje Jahn základní motivaci. Natáčení v dnes málo využívané, nicméně legendární umělecké hale Trafačka, nabídlo kameře silné obrazové podněty. „Museli jsme natáčení zvládnout během jednoho dne. Byli jsme limitováni denním světlem, v němž jsme chtěli natočit většinu materiálu. Prostor Trafačky je ale tak fotogenický a nabitý energií, že takřka každý záběr kamery měl něco do sebe,“ dodává k průběhu natáčení kameraman Alan Soural.
Kromě tanečníků obsadil režisér do filmu i samotného autora kolekce Marcela Holubce a modelku, stylistku a neúnavnou podporovatelkou české módní tvorby, Olo Křížovou. Jejich role před kamerou souvisí jak s tématem, tak žánrem filmu. „Nechtěli jsme samoúčelnou prezentaci módní kolekce, ale skutečné, smysluplné spojení několika světů – tance, filmu a módy. Tomu věnujeme v příštím ročníku Festivalu tanečních filmů samostatný večer a film, který právě vzniká, bude mít v tomto večeru premiéru, “ uvedla Jana Návratová, dramaturgyně filmu i Festivalu tanečních filmů zároveň.

Film vzniká jako „nefinanční projekt“. Nikdo z tvůrců nenárokuje honorář, hala Trafačka byla týmu poskytnuta zdarma a na pronájem techniky přispěla sponzorským darem firma KES-kabelové a elektrické systémy.
Festival tanečních filmů 2013 se koná ve spolupráci s Bio OKO, FAMU, za finanční podpory Státního fondu kultury ČR, Ministerstva kultury ČR, Raiffeisen Leasing Real Estate, Taneční sekce Institutu umění - Divadelního ústavu.


Profily tvůrců
Jakub Jahn – režisér, dokumentarista, scénárista. Absolvent Divadelní vědy na FF UK, pracoval pro české televizní stanice, spolumajitel společnosti Cineáste. V roce 2009 natočil taneční film Mine s tanečníkem baletu Moravskoslezského divadla Patrickem Ulmanem. K jeho stálým spolupracovníkům patří choreografka a tanečnice Markéta Jandová.
 
Marcel Holubec – módní návrhář. Absolvent bratislavské V&SUP, držitel titulu Top Styl Designer uděleného v rámci veletrhu Styl v Brně. Jeho kolekce byly prezentovány v USA, Německu, Rakousku, Finsku, České a Slovenské republice.

Alan Soural – kameraman, spisovatel, scénárista. Absolvent Vošf Zlín a Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati (FMK UTB)v oboru kamera. Jako freelancer participoval na celé řadě filmových, reklamních a dalších audiovizuálních projektů. Návrat do Červeného města, Bobule.

Olo Křížová – modelka, módní a interiérová stylistka, choreografka, vizuální umělkyně, spoluzakladatelka módního projektu Shooting Fashion Stars a kreativní ředitelka Prague a Bratislava Fashion Weekendu.

420PEOPLE - prestižní taneční těleso, jehož jádro tvoří Václav Kuneš a Nataša Novotná – dlouholetí bývalí členové souboru Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs, zároveň je však organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény. Soubor se od roku 2009 těší podpoře ze strany Nadace BNP Paribas.


------------------------------------------------------------------------
Zdroj:
Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0294 s