Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 6.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníExtravagantní Jana Kratochvílová si zařádí s Pražským výběrem

12.03.2013   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Přípravy na Pražský výběr Tour 2013 jsou v plném proudu. Kapela oznámila další zvučné jméno na seznamu hostů pro pražský koncert, který se uskuteční 26. března – zpěvačku Janu Kratochvílovou!

Zpěvačka, textařka a skladatelka s extravagantní image, osobitými názory a jedinečným, nezaměnitelným hlasem přijala pozvání a přijede si z Londýna s Pražským výběrem po řadě let znovu zazpívat. Fanoušci se tak mohou těšit například těšit na osobité podání písně Papíry straší. Sama Jana Kratochvílová k tomu zcela ve svém stylu dodává: „Ještě jsem tu píseň sice neslyšela, ale už zní nad časoprostorem, tak si jí tam odchytím. V rámci našeho´illuminati.ca okamžitizmu´je to tak, jak to má být. Těším se na spolu-rockery a konečně si, jak říkají naši milí fanoušci, zazpívám pořádně ´pražsky´...“.

V rámci šňůry Pražský výběr Tour 2013 odehraje legendární kapela tři poslední koncerty v halové „úpravě“, připravené exkluzivně pro jarní část turné. Zároveň půjde na dlouho o jednu z posledních příležitostí zažít Michaela Kocába, Michala Pavlíčka, Viléma Čoka, Klaudia Kryšpína a Jiřího Hrubeše „live“ na jednom pódiu v tak vyjímečné show, protože potvrdili rozhodnutí v roce 2014 společně nekoncertovat.

Jarní koncerty Pražského výběru si nenechá ujít nejen Jana Kratochvílová, ale ani další pozoruhodní hosté:  František Ringo Čech, stejně jako v kultovním klipu k písničce Pražákům, těm je tu hej i s kozou, jeden z prvních členů kapely Ondřej Soukup, který přislíbil, že tentokrát vezme do ruky baskytaru a s Výběrem zahraje, chybět nebude ani proslulá hláška: Haló, tady Soukup… Časy, kdy hrával s Pražským výběrem, si připomene také kytarista Miloš Dodo Doležal a populární blondýna Iva Pazderková se postará, mimo jiné, o předmluvu k písni Sbal si to svý ráno a vykáže Michaela Kocába do patřičných míst legendární hláškou „Už zas nic neděláš Ty budižkničemu…“. Kapela sama, jak je jejím zvykem, chystá i řadu dalších, doslova „Tatrmanských“ překvapení a fórků. Jisté je, že diváky v Plzni, Bratislavě i Praze čeká nevídaný zážitek!

Jaro bude ve znamení Pražského výběru i na pultech prodejců hudebních nosičů. Po Strace v hrsti a Výběru Supraphon na březen plánuje vydání reedice třetího a zatím posledního studiového alba „novovlnné historie“ skupiny Běr z roku 1997. A pro mnohé možná překvapivá, ale o to vítanější zpráva – k albu Běr existují i videoklipy, po přihlášení jsou ke stažení z odkazu:
http://media.supraphon.cz/prazsky-vyber/prazsky-vyber-ber/
 
Vstupenky na Pražský výběr Tour 2013 jsou v prodeji v sítích Sazka Ticket www.sazkaticket.cz, Ticket Art – www.ticket-art.cz a Ticketportal – www.ticketportal.cz v cenách od 390 do 590 Kč.
 
Termíny koncertů:
19. 3. od 19:00 hod. – PLZEŇ, Zimní stadion
24. 3. od 19:00 hod. – BRATISLAVA, NTC Aréna
26. 3. od 19:00 hod. – PRAHA, Tipsport Arena

Zdroj a foto: 2media.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0282 s