Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.7.2022, svátek má Jaroslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníPátý koncert Pražské komorní filharmonie je před námi

16.03.2013   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Po únorovém koncertě z cyklu Krása dneška Pražské komorní filharmonie, kdy prostory teatro NoD doslova praskaly ve švech, má dramaturgie dalšího z koncertů v hledáčku skladatele soudobé hudby, jejichž odchod ze života provázely podivuhodné okolnosti. Záhadná úmrtí – to je téma a zároveň název dalšího z komponovaných večerů, který se uskuteční v úterý 19. března v již zmíněném prostoru teatro NoD.

Publikum si ve společnosti odborníka na soudobou hudbu a dramaturga pořadů Petra Kofroně tentokrát připomene české autory Josefa Berga, Josefa Adamíka a Radima Drejsla.  
 
Nebude chybět ani zvláštní host, kterým se stane muzikolog a pedagog Jaromír Havlík, jenž se bude v rámci tématu věnovat zejména poslednímu jmenovanému skladateli. „Úmrtí Radima Drejsla je dodnes nevyjasněné a dodnes se neví, jestli život ukončil sebevraždou či nikoliv, odešel v pouhých dvaatřiceti letech. Budu hovořit o jeho cestě ke komunistické straně a hudební tvorbě pro armádu, která byla na vysoké úrovni, šlo o mimořádně úspěšného skladatele,“ popisuje Jaromír Havlík, který se orientuje zejména na hudební historii po roce 1945, a dodává: „Pokusím se přítomným přiblížit životní příběh i okolnosti jeho úmrtí, které stále zůstávají záhadou a hlavolamem.“   
 
Svou netradiční a nápaditou hudební polohu představí během programu vybraní hráči orchestru PKF, kteří pod vedením Petra Kofroně zahrají tři skladby od zmíněných autorů. Vstupenky na koncert, který začíná v 19.30 hodin, je možné zakoupit v kategoriích za 150,- a 250,- Kč v kanceláři Pražské komorní filharmonie, Husova 7, Praha 1 nebo hodinu před koncertem v teatro NOD na adrese Dlouhá 33, Praha 1. Studenti mají vstup zdarma. Rezervace jsou možné telefonicky na čísle 224 267 644, e-mailem na vstupenky@pkf.cz nebo prostřednictvím webových stránek www.pkf.cz. Další informace jsou k dispozici na Facebooku.
 
Hudební ukázku skladby Josefa Berga je možné si poslechnout zde:
http://youtu.be/Mr9sCvTJX00


Zdroj: pkf.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0266 s