Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníVíte, že existuje Čokoládový festival?

19.03.2013   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Do nákupního centra Galerie Harfa by o tomto víkendu měli zamířit všichni milovníci čokolády. Od pátku 22. března do neděle 24. března 2013 se zde uskuteční Čokoládový festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Vstup je zdarma.

Že je čokoláda oblíbenou pochoutkou všude na světě ukáže výstava sběratele Stanislava Kramského, jehož kolekce čítá na 1 000 kusů obalů od čokolád z celého světa. Návštěvníci Čokoládového festivalu si mohou také prohlédnout historické předměty, filmové dokumenty a fotografie spojené s výrobou čokoládové pochoutky.
Inspiraci pro ozvláštnění jídelníčku dodá kulinářská exhibice šéfkuchařů Petra Jirečka z Catering Bohemia a Ilony Dostálové, autorky kuchařky „Přirozeně bez lepku a bez mléka“. Tito profesionálové předvedou přípravu rozličných dezertů z různých druhů čokolády a ukážou i méně obvyklé využití čokolády při vaření, například kuřecí prsíčko na lůžku pepřových jahod s čokoládovým přelivem.

V rámci Čokoládového festivalu bude možné zakoupit čokolády s různými příchutěmi od našich i zahraničních výrobců. Nebudou chybět ani další produkty, jako je třeba kosmetika, čokoládové likéry, pralinky a spousta dalších,“ dodává Martina Tlustá, marketingová koordinátorka Galerie Harfa. Do festivalu se zapojily i obchody z Galerie Harfa, které budou po celou dobu konání festivalu nabízet zajímavé akce či slevy na čokoládové produkty.

V neposlední řadě Čokoládový festival ukáže, že čokoládou je možné vytvořit i umělecké dílo a to díky originálním obrazům Vladimíra Čecha, přezdívaného „český Picasso“, který maluje čokoládou krajiny, portréty známých osobností i zátiší.  

Zdroj: www.crestcom.cz
Foto: 123rf.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.036 s