Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13213
Komentářů: 11302


MěřeníFrancouzský obrazový mág Woodkid přichází s debutovým albem The Golden Age

04.05.2013   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Woodkid, alias Yoann Lemoine, uznávaný francouzský tvůrce vizuálně sugestivních videoklipů pro Mobyho, Katy Perry, Taylor Swift nebo Lanu Del Rey, vydal na labelu Universal Music debutové album The Golden Age.

Chci, aby lidé, kteří poslouchají mé skladby, získali pocit, že jsou hrdinové,“ říká Woodkid a dělá vše proto, aby posluchači jeho přání podlehli. Obestřený lesy smyčců, za mohutných úderů bubnů a velkolepých fanfár dechů, nás hypnotickým hlasem uvádí do děje futuro-středověké fantasy The Golden Age - hledání nespoutaného malého kluka uvnitř muže, který odmítá zestárnout. „Texty jsou o tom zmateném životním období mezi dospíváním a dospělostí,“ poznamenává. Zpívá o lásce, životě, smrti, snaze o určení vlastní identity i krizích tohoto věku.
Woodkid patří k umělcům, kteří se ke skládání dostali přes filmařinu a fotografování. „Hudba hrála v mých klipech hlavní roli i před tím, než jsem ji začal sám tvořit,“ upozorňuje. Stejným způsobem jako vytváří obrazovým materiál, také skládá a koncipuje živá vystoupení. Vezme konkrétní emoce a přiřadí je jednotlivým nástrojům. „V duchu slyším přesně každý nástroj a jeho funkci,“ popisuje. „Díky tomu moje hudba září a působí jako film,“ dodává. Síly jeho skladeb si všimly také reklamní a módní tvůrci - jeho hudba doprovodila módní přehlídku značky Dior, v reklamách nejen v televizi, ale i v kinech a na internetu je použila společnost Nike a zároveň mu vynesla nominaci na Grammy.
Woodkid se narodil v roce 1983 ve francouzské Remeši, v rodině s polskými kořeny a ve východní Evropě strávil v mládí dost času - proto v klipu I Love You mluví kněz rusky. Vystudoval ilustraci a animaci, pracoval v knižním nakladatelství, spolupracoval s režiséry Lucem Bessonem a Sofií Coppola a postupně přešel k reklamě, v níž se brzy zařadil mezi nejvyhledávanější tvůrce své generace, zvlášť po zveřejnění vtipného videa Aides Graffiti. Výčet jeho ocenění, včetně nominace na Grammy, nebere konce, ale největší ohlas získal s videoklipy pro Katy Perry, Taylor Swift, Mobyho, Lanu Del Rey, Drakeho a Rihannu. Jejich milionová sledovanost na YouTube mu vynesla status velké hvězdy, zářící ještě víc, když přišel s těmi vlastními. Na nezapomenutelných koncertech pod Eiffelovou věží a v Grand Rex dokázal, že vše, čím zaujal skrze média, umí ve strhující show přenést i na pódia. Vévodí jim obří projekční plátna, na nichž paralelně s hudbou probíhá děj Woodkidových filmových fantazií.

www.woodkid.com
I Love You: http://www.youtube.com/watch?v=KQu8FOjJXdI
Iron: http://www.youtube.com/watch?v=vSkb0kDacjs
Run Boy Run: http://www.youtube.com/watch?v=lmc21V-zBq0
Aides Graffiti: http://www.youtube.com/watch?v=m4DW-hdXcH8
 
Dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava proběhne od 18. do 21. července 2013. K dosud potvrzeným kapelám patří například Sigur Rós (Island), Tomahawk (USA), Jamie Cullum (UK), Damien Rice (UK), Asaf Avidan (Izrael), Woodkid (Francie), Tiken Jah Fakoly (Pobřeží slonoviny), Rokia Traoré (Mali), Inspiral Carpets (UK), Jon Hassell (USA), Sara Tavares (Portugalsko), Submotion Orchestra (UK), Skip The Use (Francie), Acoustic Africa (Pobřeží slonoviny, Kamerun, Mali), Fanfara Tirana meets Transglobal Underground (UK / Albánie), Botanica (USA), Girls Against Boys (USA), The Bots (USA), Maria Peszek (Polsko), Ladi6 (Nový Zéland), Sam Lee (UK), Aziz Sahmaoui & University of Gnawa (Maroko), Savina Yannatou & Primavera en Salonic (Řecko), Dhafer Youssef (Tunisko), The Kill Devil Hills (Austrálie), Anna Maria Jopek (Polsko), Mama Marjas (Itálie), Irie Révoltés (Německo), Man Man (USA), Russkaja (Rakousko), z domácích pak například Tata Bojs, Zrní, Umakart, Květy, Pražský výběr, Sunflower Caravan, Psí vojáci, The Prostitutes, Luno, The Pipes and Pints, Xindl X, Poletíme? nebo Wanastowi Vjecy.

Zdroj: Artsmarketing.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0229 s