Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníDivadelní Flora na prahu dospělosti

29.05.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sedmnáctý ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora je už týden minulostí. V průběhu dvanácti dní nabídl pestrý program nejen z činoherní tvorby, ale i z oblasti současného tance nebo performing arts. Olomouckou přehlídku navštívilo více než osm tisíc diváků, s kladnými ohlasy se setkala i u samotných umělců.

Divadelní Flora letos nově zavítala do prostor Divadla na cucky ve Wurmově ulici nebo do kostela Panny Marie Sněžné, podstatná část činoherního programu se odehrála také v klubu S-Cube. „Organizačně tak byla letošní Flora samozřejmě náročnější, ale na druhou stranu poutavější pro širší spektrum publika. Právě programovou pestrost si pochvalovali nejen diváci, ale i účinkující,“ říká Zdeněk Vévoda, mluvčí festivalu. „Divadelní Flora je festival, kde cítíte obrovskou kreativitu pozvaných souborů a velký zájem publika. Moc ráda bych tu zůstala na zbytek programu festivalu. Je velmi dobře zorganizován a doufám, že bude takto i nadále pokračovat,“ sdílí své dojmy renomovaná švédská tanečnice Charlotta Öfverholm.

Pomyslnými vrcholy programu byly hned dvě světové premiéry – vystoupení umělecké skupiny United-C z nizozemského Eindhovenu nebo nová choreografie výše citované Charlotty Öfverholm. Mimořádnou pozornost poutala také programová sekce věnovaná brněnskému Divadlu Reduta. „Byla to pro mě vítaná příležitost seznámit se s nejkvalitnějšími českými divadelními produkcemi, které vznikly za uplynulou sezonu. Zúčastnil jsem se několika ročníků Divadelní Flory a nikdy mě nezklamala. Kvalitní představení, zajímaví lidé, výjimečně příjemné prostředí,“ říká Martin Gazdík, dramaturg košického &Státneho divadla.

Již před začátkem festivalu byla vyprodána obě uvedení inscenace Sam s Karlem Rodenem v hlavní roli, výrazný divácký zájem vzbudilo rovněž dvojí uvedení Višňového sadu v podání Divadla Husa na provázku. „Myslím si, že Olomouc má asi nejlepší divadelní festival u nás. Pestrý, odvážný a kvalitní. Pro mě osobně byla vrcholem letošního ročníku inscenace Kalibův zločin,“ komentuje svoji účast na přehlídce herec Divadla Husa na provázku Robert Mikluš.

Festival doprovázelo také ohlédnutí za tvorbou Pražského komorního divadla, které se v Olomouci před rokem – v rámci 16. DF – prezentovalo výjimečně rozsáhlou retrospektivou svých sedmi kmenových titulů. Výstavu fotografií z olomouckého hostování i předpremiérové projekce televizních záznamů dvanácti inscenací PKD a dokumentu Divadlo Komedie 2002–2012 osobně uvedeného režisérem Radimem &Spačkem ocenila celá řada fanoušků tohoto výjimečného, dnes již zaniklého souboru.

Celkově se od 9. do 20. května představili na devíti olomouckých scénách umělci z osmi zemí, včetně bohatého off programu nabídla letošní Divadelní Flora téměř sedm desítek produkcí. Svoji plnoletost oslaví festival v květnu 2014, konkrétní termín bude upřesněn na webových stránkách www.divadelniflora.cz, kde také naleznete veškerou dokumentaci sedmnáctého ročníku.

Festival Divadelní Flora pořádá Divadlo Konvikt, o.s. ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc, Olomouckým krajem, Moravským divadlem Olomouc a Ministerstvem kultury ČR. Hlavním mediálním partnerem přehlídky je Česká televize.

 


(foto www.divadelniflora.cz)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0369 s