Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


Měření„Den otců“ ve společnosti IGRÁČKA na zámku Loučeň

02.06.2013   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tradičně třetí červnovou neděli se hlavně v zámoří slaví Den otců. V České republice se tento svátek oficiálně neslaví. Přesto si mnoho synů a dcer nenechá ujít příležitost dát svému tátovi najevo svou lásku a vděčnost.


Podobně jako Den matek, tak i Den otců postupně překročil americké hranice a zdomácněl i u nás. A právě  při  této příležitosti společnost EFKO, výrobce her a hraček v čele s IGRÁČKEM, ve spolupráci se zámkem Loučeň připravila v jeho zahradách a prostorách 16. června Den otců. Pro všechny tatínky za předpokladu, že nenechají sobecky doma své potomky, je připraven volný vstup do labyrintů spojený se soutěžními disciplínami, kde na ně čekají zajímavé úkoly a následně i lákavé odměny. Dále se mohou děti, tatínkové  i maminky podívat do bludiště a hracích stanů s IGRÁČKY zastupujícími jednotlivé profese. Sladkým zpestřením bude pro návštěvníky i pozvání na zmrzlinu. Navíc zde proběhne slavnostní otevření úspěšné putovní výstavy „Fenomén IGRÁČEK“, která zde potrvá celé léto.
 
„Otcové jsou údajně často nezaslouženě neviditelní. Jsme rádi, že můžeme svou troškou do mlýna v podobě Dne otců na zámku Loučeň participovat na tom, že alespoň jednou v roce si budou moci všichni tátové jako rovnocenní partneři matek vedle svých ratolestí užít trochu pozornosti, uznání a doufáme i příjemné zábavy,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Skutečnou třešinkou na dortu, vedle fenomenálního IGRÁČKA,  pak bude možnost sledovat otce v roli, která obvykle přísluší dětem v řadě soutěžních disciplin či úkolů,“ dodává Miroslav Kotík.
 
„Na Loučeni pořádáme slavnosti pro rodiny s dětmi pravidelně již od roku 2008,“ uvádí Kateřina &Srámková, organizátorka Dne otců na zámku Loučeň. „Den otců v rámci našeho bohatého kalendáře akcí se letos bude opakovat potřetí a jsme rádi, že jsme pro tento ročník našli silného partnera v podobě společnosti EFKO. Domníváme se, že tátové jsou hraví, a že s IGRÁČKEM to bude zábavná červnová neděle. A proč jsme vůbec začali Den otců u nás slavit a tátům dávat vstup zdarma? Jako matce 4 dětí mi přišlo spravedlivé, aby tátové také měli svůj den, kdy jsou v rámci rodiny oni za ty hvězdy, kolem kterých se vše točí,“ dodává Kateřina &Srámková.
 
Nejen tátové, ale i ti nejmenší a nakonec i maminky, se mohou v neděli 16. června  na zámku Loučeň těšit na bohatý program za doprovodu IGRÁČKA, evergreenu ve světě hraček. Připravena budou bludiště v parku  tematicky rozdělená dle činností ze všech možných oborů lidské činnosti jako výpravčí, průvodčí, policista či pošťák. Tátové zde budou sbírat body za splněné úkoly a při projití všech bludišť  je za to čeká odměna.
V hracích stanech si tátové s dětmi spolu s IGRÁČKEM  vyzkouší jak jsou šikovní
v příslušné  profesi, na volné ploše si zase zahrají velké Kloboučku hop a v prostorách zámku poskládají výtvory z konstrukční stavebnice ROTO.  Navíc zde v tento den proběhne slavností zahájení expozice „Fenomén IGRÁČEK“. Výstava samotná zde potrvá do konce léta.
Dalším  partnerem akce Dne otců jsou sušenky OREO, které pro děti zajistí skákací hrad.


O společnosti EFKO 

Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, působí na českém trhu od roku 1993. Po celou dobu se zaměřuje kromě výroby také na charitativní akce. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů. Spolupracuje také s Českým paralympijským výborem na charitativním projektu EMIL a zařadila se do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí. Těm již od roku 2006 pravidelně přiváží vánoční dárky a pomáhá tak jejich malým svěřencům prožít radostnější Vánoce. EFKO získalo v roce 2011 čestné uznání v rámci projektu VIZIONÁŘI 2011. Ocenění bylo uděleno za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série, která využívá nejnovějších poznatků z oblasti didaktiky a dětské psychologie. Projekt VIZIONÁŘI organizuje sdružení Czech Inno pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.  EFKO získalo v roce 2012 ocenění v soutěži „Českých 100 nejlepších“ za strategickou hru ABAKU, kterou doporučuje rovněž Mensa ČR, Jednota českých matematiků a fyziků a Univerzita Karlova.
 
Zámek Loučeň

Zámek Loučeň je barokní romantickou památkou s původními interiéry. Obklopuje ho rozlehlý anglický park, který se může pyšnit celoevropským unikátem - souborem 11 labyrintů a bludišťZámek Loučeň, který se nachází pouze 60 km od centra Prahy, je ideálním místem odpočinku pro rodiny s dětmi, ale i pro cestovatele, kteří touží po ponaučení i zábavě. Zámeckými komnatami provádí i kostýmovaný komorník Jeho Jasnosti, případně samotný kníže, či kněžna po celých dvanáct měsíců v roce. Pořádání pikniků v zámeckém parku a soutěží s programy o zámeckých slavnostech vždy první sobotu v měsíci je již oblíbenou tradicí. Díky svému unikátnímu celoročnímu programu, se stal zámek Loučeň vyhledávaným a oblíbeným místem pro rodiny s dětmi, milovníky dobrého jídla, hudby a skvělé zábavy. Více informací o zámku Loučeň a doprovodných akcích naleznete na: www.zamekloucen.cz.

Zdroj: Crest Communications


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Stanislav Polauf - 3.6.2013 - 15:30

Den otců v Pivovaru Prazdroj
Doplňuji výše uvedený článek z úplně jiného pohledu - částí výpisu z tiskové zprávy Pilsner Urquell:
"O popularizaci Dne otců u nás kromě Ligy otevřených mužů usiluje také značka Pilsner Urquell, která speciálně k tomuto svátku připravila limitovanou edici plzeňského ležáku v unikátní litrové lahvi. Každou lahví ze série 16 000 kusů, kterou bude možné zakoupit během června ve vybraných maloobchodních řetězcích nebo v Galerii Pilsner Urquell Experience Shop na Malé Straně v Praze, můžete symbolicky ocenit vše, co pro vás táta v životě udělal. Nebo ho potěšte pozváním na popovídání u piva."

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0422 s