Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 9.6.2023, svátek má Stanislava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13456
Komentářů: 11382


MěřeníWatersové míří do Prahy

29.07.2013   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Již za pár dní se může česká metropole chystat na dva koncerty v podání členů muzikálního rodu Watersů. V úterý 6. srpna se v Malostranské besedě uskuteční pražská premiéra kapely Harry Waters Quartet s hosty a o den později Roger Waters po boku se svým synem Harrym postaví v O2 areně Zeď.

„Do Prahy se rád vracím, je to krásné město. Přijíždíme v srpnu opět s mega show The Wall a při té příležitosti jsme se rozhodli dopravit do Prahy i členy mého jazzového kvartetu a poprvé zde vystoupit,“ přibližuje své plány v Praze mladý pianista Harry Waters, který se ve své tvorbě nechal inspirovat velikány, jako jsou Oscar Peterson nebo Keith Jarrett. Společně s ním se na pódiu představí saxofonista Ian Ritchie, jenž je rovněž dlouholetým spoluhráčem Rogera Waterse. Jeho hudební a producentské počiny jsou spojeny s legendami jako The Beach Boys, Wham! či The Boomtown Rats. Oli Hayhurst si odskočí od slavné houslitsky Vanessy Mae, aby doprovodil kapelu na kontrabas, a za bicí soupravu usedne Jon Scott, člen seskupení Kairos 4tet, největšího hudebního objevu Británie posledních let.
Malostranská beseda tak bude 6. srpna hostit hudební lahůdku za účasti významných osobností jazzové, rockové i populární hudební scény. „Uspořádat pražskou premiéru se nám povedlo až po čtyřech letech od prvního koncertu v České republice. O to více se na celou událost těšíme. Jsme rádi, že se tomu stane právě na tomto místě, které provází dlouhodobá historie. Harry si dokonce pozval i hosty, kteří s ním zde vystoupí,“ dodává Watersova agentka Daniela Slezáková.

Tímto koncertem však působení Harryho Waterse v Praze nekončí. Již o den později se od klavíru a jazzu přesune v téměř nacistické uniformě za Hammondy, aby účinkoval v jednom z nejzásadnějších děl rockové historie, mega show The Wall v O2 aréně.

Předprodej vstupenek v síti Ticketstream a v Malostranské besedě.
 

Zdroj: Daniela Danyhella Slezáková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1507 s