Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníČte ji celá Amerika, teď můžeš i ty! Kultovní román Dýchání pod vodou Alex Flinn

25.09.2013   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Legenda se vrací. Vychází druhá kniha americké autorky Alex Flinn, jež ovládla svět. Dýchání pod vodou (Breathing Underwater, 2001) je její první knihou inspirovanou skutečnými případy domácího násilí, které Alex Flinn studovala během své stáže v Miami-Dade State advokátní kanceláři. Jak sama dodává: „ psaní pro – náctileté a pro soudce je velmi podobné, mají vysoké nároky na svůj čas a minimální čas na čtení.“

Chcete naučit vaše teenagery číst? Pak by vám určitě tato kniha neměla uniknout. Americká asociace knihoven ji zařadila mezi deset nejlepších románů pro mládež. 
Dýchání pod vodou vychází v Čechách exkluzivně v nakladatelství MOBA , přeložil Miloš Chlouba.

O příběhu Dýchání pod vodou
Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém – věta „jaký otec, takový syn“ v sobě může skrývat i cosi děsivého.
 
Z ohlasů v tisku na knihu Dýchání pod vodou:
Publisher's Weekly – „Napínavé.“
VOYA ( 5Q, 4P rating) – „Velmi doporučujeme všem teenagerům.“
Washington Post – „Alex Flinn stále ještě není v hledáčku mladých- dospělých zaměřených na literaturu..ale pokud je tato kniha intimním pohledem na nakažlivou povahu fyzického týrání, je to známkou toho, že se dostává do popředí zájmu.“
Kliatt – „Překrásně vyprávěný příběh s uvěřitelnými charaktery.“
School Library Journal – „Otevřená a upřímná zpověď společných problémů.“
Booklist – „ Děsivě pravdivé.“

Alex Flin je americká spisovatelka, jejíž titul Netvor (Beastly) se umístil na prvním místě Bestseller list New York Times a několik měsíců pobyl i na nejvyšším místě USA Today Bestseller list.

Alex Flinn se narodila v Syosset, ve státu New York. Číst už uměla ve třech letech a už v pěti věděla, že se stane spisovatelkou. První dopis, který obdržela od vydavatelství, jí přišel v osmi letech (odmítavý). Ve 12 se přestěhovala s rodinou do Miami na Floridu, kde zažila opravdu těžké časy, neměla žádné přátele a bylo pro ni obtížné navázat kontakt, protože byla velmi stydlivá. A tak trávila čas psaním a hledáním témat. Začala chodit na střední uměleckou školu (velmi podobnou té, co popsala v knize Diva). Pak přesedlala na práva. Jak se později ukázalo, to byla ta správná škola, kde se učit psát pro teenagery. Jak říká: „ psaní pro –náctileté a pro soudce je velmi podobné, mají vysoké nároky na svůj čas a minimální čas na čtení. Také navštěvovala Miami-Dade State advokátní kancelář a studovala případy domácího násilí, ve kterých později nalezla inspiraci pro první knihu Breathing Underwater (2001).

Breathing Underwater se umístila mezi Top 10 nejlepších knih pro mladé-dospělé vybrané Americkou knihovnickou asociací.  Následovaly Breaking Point, Nothing to Lose, Fade to Black, Diva, Beastly (Netvor) a A Kiss in Time.

Informace o autorce Alex Flin, http://alexflinn.com
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0337 s