Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 6.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníDivadlo Kámen vydalo knihu

26.09.2013   Divadlo Kámen   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Praha – Divadlo Kámen vydalo knihu mapující svou vlastní existenci v letech 1998-2012. Kniha má šest kapitol a každá z nich nahlíží na divadlo z jiného úhlu. Obsahuje tak historické události, recenze, úvahy, scénáře vybraných her, encyklopedické údaje a celou řadu fotografii.

Praha – Divadlo Kámen vydalo knihu mapující svou vlastní existenci v letech 1998-2012. Kniha má šest kapitol a každá z nich nahlíží na divadlo z jiného úhlu. Obsahuje tak historické události, recenze, úvahy, scénáře vybraných her, encyklopedické údaje a celou řadu fotografii.

Křest knihy pojatý v tradičně kamenném duchu se uskuteční 26. září 2013 ve Studiu Divadla Kámen a bude následovat po nejstarší dosud uváděné hře divadla Karkulka a po jemné strukturované improvizaci vycházející z četby krátkých úseků z právě křtěné knihy. Čestnými hosty večera budou pan profesor Jan Císař (divadelní teoretik a kritik) a pan Josef Brůček (režisér a loutkoherec).

Představení Karkulka a následný křest knihy budou zároveň první akcí letošního již 20. ročníku festivalu „...příští vlna / next wave...“ (setkání divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy). Celý podrobný program festivalu se nachází v nultém čísle festivalového zpravodaje Tsunami (www.nextwave.cz).

Více o knize a jejím vzniku prozrazuje rozhovor s autory, který se nachází na stránkách divadla (www.divadlokamen.cz), samotnou přibližně dvousetstránkovou knihu je možné od října zakoupit přímo ve Studiu Divadla Kámen, Nekvasilova 2, Praha-Karlín.


O Divadle Kámen

Divadlo Kámen (pražské autorské divadlo) se zaměřuje na nové, opomíjené a neobvyklé formy činohry. Pracuje především s fyzickým vnímáním činohry a její hudebností, minimalistickými postupy, souběhem motivů ve více rovinách, improvizací jazzového typu, nesvázaným osobnostním herectvím. Vloni oslavilo divadlo 15 let své existence. Jeho stálá scéna je v Praze-Karlíně na adrese Nekvasilova 2.

Další informace:

Helena Macháčková

telefon: 606 167 399, e-mail: helena.hedvika@divadlokamen.cz

  
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0259 s