Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníMáte rádi kávu? Nevynechejte tedy Prague Coffee Festival 2013

02.10.2013   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Novoměstskou radnici v Praze v sobotu 5. října provoní káva. Kromě samotného ochutnání více než 100 vzorků káv se zde návštěvníci dozví vše o pěstování i přípravě kávy.

Druhý ročník Prague Coffee Festivalu představí zajímavý program nejen pro milovníky kávy a kávové profesionály. Již od prvního ročníku si festival dal za cíl spojit kávové profesionály s širokou veřejností. Letos v tomto duchu bude pokračovat. Byl rozšířen program, v plánu je více přednášek a ochutnávek kávy. Oproti loňskému ročníku bude letos probíhat od 30. září do 4. října týdenní doprovodný program v jednotlivých kavárnách po celé České republice.
 
Termín festivalu souvisí s Mezinárodním dnem kávy, který se slaví v řadě zemí na přelomu září a října. Jak říká Kateřina Slováková z Coffee Embassy: „Náš festival je oslava kávy samotné, chceme zde představit to nejlepší, co se momentálně ve světě kávy děje. Minulý ročník nám dokázal, že zájem o kvalitní kávu je obrovský.“
 
Program
V rámci hlavního programu festivalu se můžete těšit na prezentaci mnoha kaváren z celé České republiky nebo ochutnat kávy v rámci tzv. cuppingu (profesionální degustace) více než stovky vzorků káv z různých pražíren jak z ČR, tak z celého světa. V průběhu dne budou probíhat ukázky domácí i alternativní přípravy kávy, etiopský kávový obřad, latte art exhibice, promítání fotografií z kávových zahrad v Etiopii, kávových farem v Panamě a Nikaraguy.
Jedním z hostů festivalu je farmář Arnoldo Picota z Panamy, který představí svou kávovou farmu a odpoví na jakékoliv otázky týkající se pěstování kávy. V rámci programu se uskuteční řada přednášek věnující se tématu spojených s kávou: "Trade, direct trade, nebo fair trade?" či přednáška Doc. Heráka z České zemědělské univerzity v Praze o Cibetkové kávě v Indonesii.
Právě Indonésie je hlavní zemí letošního festivalu a tak kromě možnosti ochutnat různé indonéské kávy, se díky spolupráci s Indonéským velvyslanectvím v Praze podařilo připravit další bohatý program.
 
Na programu jsou i animační dílny Aeroškoly a ve spolupráci s divadlem Minor celodenní výtvarné dílny pro děti i dospělé, nebo vystoupení novocirkusového souboru La Putyka.
 
Oproti loňskému roku, kdy množství návštěvníků předčilo všechna očekávání, je letos množství vstupenek limitováno. Doporučujeme proto všem návštěvníkům, aby si vstupenky pořídili v předprodeji.
 
Více informací o konkrétním programu najdete na webu festivalu v sekci program (www.coffeefest.cz/program) a v sekci doprovodného programu (http://coffeefest.cz/doprovodny-program-prague-coffee-festivalu/?lang=CS )
 
Organizátoři
Prague Coffee Festival organizuje Coffee Embassy o.s., (www.coffeee-embassy.org) pražírna kávy mamacoffee (www.mamacoffee.cz) a pražírna kávy Original Coffee (www.originalcoffee.cz).
 
Vstupné
Předprodej lístků v kavárnách a na eshopu mamacoffee 150,- Kč, na místě 250,- Kč.
Dětské / mládežnické vstupné 75 Kč (do 15ti let) – prodej jen na místě.
Děti do 6 let zdarma.
ZTP zdarma / doprovod ZTP 75 Kč  – prodej jen na místě.

ico: wikipedia


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0412 s