Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 5.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníMélanie Pain nabídne Praze moderní šanson

07.10.2013   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pokračování klubového večera Femme Fatale v Paláci Akropolis poctí návštěvou francouzská zpěvačka Mélanie Pain, u nás známá hlavně jako vokalistka projektu Nouvelle Vague. Kromě svůdných coververzí novovlnných hitů ve stylu bossanovy, má Pain za sebou také účast na deskách M83 a především 2 sólová alba. Právě autorský indiepopový materiál střižený vlivy šansonu, folku a country přiveze tentokrát do Prahy.

Do Paláce Akropolis se chystá další žena současného evropského popu. Po Anně von Hausswolff se na koncertní sérii Femme Fatale věnované výrazným ženským osobnostem na poli současné hudby představí francouzská písničkářka Mélanie Pain. Sólově v Praze zazpívá poprvé, domácí posluchači si ji ale určitě budou pamatovat z projektu Nouvelle Vague, který originálně překopává osmdesátkové hity a Pain s ním Českou republiku už několikrát navštívila. Ještě než na eponymním albu Nouvelle Vague v roce 2004 zazpívala coververze Dance with Me, This Is Not a Love Song či Teenage Kicks, zazářila zpěvačka pocházející z Aix-en-Provence na ceněných nahrávkách francouzských elektronických projektů M83 a Villeneuve.
 
Mélanie Pain vlastně nikdy nechtěla být profesionální zpěvačkou a k Nouvelle Vague se dostala náhodou, když její hlas objevil na demonahrávce kamaráda Marc Collin a následně ji oslovil. S coververzemi Joy Division či Depeche Mode strávila pět let, během nichž projela skoro celý svět. V roce 2009 se vydala na sólovou dráhu, kterou odstartovalo album My Name, na němž se podílel i Marc Collin z Nouvelle Vague či zmíněný Villeneuve. Společně natočili kolekci intimních popových šansonů s vlivem amerického country či folku. "My Name je velmi intimní debut, který v tom jak míchá hrubé emoce zničených romancí s hebkým pěveckým výrazem připomíná Macy Gray." napsal o desce britský měsíčník Mojo.
 
Pro své druhé studiové album se Mélanie Pain rozhodla vystoupit ze stínu svých spolupracovníků a všechny písně si tentokrát napsala sama. Mohla v nich dát průchod vlivu svých oblíbenců jako jsou The Pixies, Sonic Youth, PJ Harvey či The Smiths. Láska k posledně jmenovaným ji dovedla až do britského Manchesteru, kde vznikaly písně pro její loňskou desku. Dostala jméno Bye Bye Manchester a Pain na ní zpívá emotivně drásavější, intenzivnější materiál, do jehož DNA je zapsána zvláštní atmosféra industriálního města na anglickém severu. V jedné skladbě hostuje britský písničkář Ed Harcourt. Propojení tradice šansonu a britského nezávislého rocku funguje na        výbornou a písničkám samozřejmě vládne svůdný hlas Mélanie Pain střídající francouzštinu a angličtinu. Jejímu kouzlu 11. října v Paláci Akropolis určitě podlehne i pražské publikum.
 
 
Více informací a audio ukázky:
 
www.melaniepain.com
 
Diskografie Mélanie Pain:
 
My Name (Love-Da-Records/Cinq 7, 2009)
Bye Bye Manchester (Cartell Music, 2012)
 
 
www.palacakropolis.cz
 
 
Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro a Ticketstream
350,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
350,- Kč +poplatky v předprodejích
450,- Kč  na místě
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.029 s