Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníMezinárodní festival outdoorových filmů putuje letos až do Ruska

02.11.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Letošní 11. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů se opět rozšířil. Tentokrát do 43 měst České a Slovenské republiky a zamíří také poprvé do Ruska. Oficiálně byl zahájen v Ostravě v pátek 4. října a slavnostně bude ukončen v sobotu 7. prosince v Praze, kde obdrží ceny nejlepší filmaři.

„Festival, ale nenabízí jen promítání filmů, ale také mnoho zajímavých doprovodných programů jako jsou besedy, výstavy, vernisáže, autorská čtení, venkovní akce, koncerty a mnoho dalších.“ Dodává Jiří Kráčalík, ředitel a zakladatel festivalu. Letošní ročník nabízí na 70 takových doprovodných programů.


Soutěž
Filmy mezi sebou soutěží ve čtyřech kategoriích, které jsou označeny písmeny A až D:
A. dobrodružný a extrémní sportovní film – sporty v přírodě (mimo horolezectví a vodní sporty), lyžování, extrémní lyžování, horská kola, paragliding, speleologie atd.
B. horolezecký a horský film – horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, polární expedice, horská krajina, člověk a hory
C. dobrodružný vodní sportovní film – rafting, vodácké sporty, kajaking, kanoistika, jachting, potápění, surfing, dálkové plavání a podvodní speleologie atd.
D. cestopisný film (filmy výhradně cestopisného charakteru nezařazené do kategoríí A, B, C)

Filmy nejsou omezeny rokem vzniku ani délkou stopáže. Do soutěže bylo přihlášeno 100 filmů a porota rozhodla o vyřazení přibližně poloviny z nich. Diváci tak mohou vidět 51 soutěžních a 7 nesoutěžních filmů.
 
Více o filmech zde:
http://www.outdoorfilms.cz/filmy/
Veškeré aktuální informace na Facebooku:
https://www.facebook.com/mfof.cz

Zakončení festivalu
Slavnostní zakončení se letos uskuteční v sobotu 7.12. v kině Lucerna od 18 hodin. Moderátorem bude opět Petr Horký, známý cestovatel a polárník. Mezi zajímavými hosty nebude chybět čestný host Dina &Stěrbová, Dáša Havlová – majitelka Lucerny, Petr Kraus – trojnásobný mistr světa v biketrialu, Radek Jaroš – nejúspěšnější současný český horolezec (13 osmitisícových vrcholů!), Sváťa Božák – úspěšný účastník nejtěžšího cyklistického závodu světa – Napříč Amerikou a řada dalších…
Veškerý program festivalu naleznete na stránkách:
http://www.outdoorfilms.cz/festival-2013/spoluporadatelska-mesta/

Čestný host festivalu
Čestným hostem letošního ročníku bude česká horolezkyně Dina &Stěrbová, která byla dlouhou dobu držitelkou českého ženského výškového rekordu, má za sebou několik nejvyšších vrcholů naší planety a řadu vodáckých a horských expedic. Založila s Víťou Dokoupilem 1. českou nemocnici v odlehlém pohoří Karakoram v Pakistánu. Své besedy ve Frýdku-Místku 21. 11. od 19 hodin v Nové scéně Vlast a v Praze 6. 12. od 18:30 v kině Lucerna. Již absolvovala své besedy v Olomouci a v Ostravě. Přítomna bude také na slavnostním zakončení 7.12 v kině Lucerna od 18 hodin.
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.034 s