Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníProvoňte si Vánoční svátky čokoládovou chutí s nádechem koření

01.12.2013   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak jediné sladké sousto dokáže změnit člověka“, je věta, která zaznívá v jedinečném a uhrančivém filmu Čokoláda. Jeho hlavní představitelka má dar odhadnout tajné lidské vášně a pomalu tak mění zprvu urputné a zapřisáhlé nesnášenlivce v milé bytosti, které se učí nestydět se za své nedostatky. Čokoláda má moc měnit lidské povahy, umí léčit bolavou duši a zpříjemňuje všem svým obdivovatelům každodenní život. A právě takové účinky oceníme zejména o Vánočních svátcích.

Čokoláda je vášeň a slast. Když jednou začnete, nejde s tím přestat. Znáte to sami, sednete si k rozbalené tabulce a za chvilku je pryč ani nevíte jak. Ruka sama nedá pokoj, dokud z ní nezbude jen prázdný obal. Všichni víme, že zejména k Vánocům neodmyslitelně patří mlsání dobrot. Každý rok přemýšlíme, co zase o kousek lepšího a jedinečnějšího dopřejeme o svátcích sobě a svým blízkým.

Dobrým výběrem může být třeba lahodná hořká čokoláda se skořicí, badyánem a kardamomem, navodí Vám kromě slastného pocitu ze sladkého ještě příjemnou Vánoční náladu, prodchnutou vůní koření svařeného vína a vánočních perníčků.
A právě speciálně připravené čokolády hodící se k Vánoční náladě nám doporučil Martin Richter, hlavní degustátor z firmy Čokoláda.cz: „Čokolády s výrazným kořením jsou často inspirovány tureckým kořenářským trhem. K čokoládě je přidávána zejména skořice, zázvor, koriandr, anýz, kardamom a další výrazné vůně. Propojují se tím jemná chuť čokolády s výraznými chutěmi z celého světa. K vánočním svátkům bych za sebe doporučil například čokoládu Rococo se skořicí nebo s arabským kořením, čokoládu Zaabar s badyánem (anýzem) nebo čokoládu Bovetti se skořicí.
 

Zdroj: http://www.cokolada.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0351 s