Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11302


MěřeníModrý tygr boduje v Německu

20.11.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Koprodukční dětský film Modrý tygr vstoupil podle údajů distribuční společnosti Farbfilm Verleih do německých kin s velkým zájmem diváků a místní kritiky. Od 31. října je film uváděn s původním německým dabingem a píše se o něm v superlativech. "Konečně dětský filmů od sousedů“ je podle německé kritiky vnímán jako pokračovatel tradiční české kinematografie pro děti, která se na delší dobu s novinkami odmlčela.

Oceňovaná je zejména poetika a fantazie příběhu, jenž kombinuje hraný film s animací. Modrý tygr byl dokonce vybrán do školního programu Visionkino, který doporučuje pedagogům filmy ke školním projekcím.
 
Předpokladem pro možnou německou distribuci byla spolupráce s německým koproducentem, společností Blinkerfilm. Rozhodnutí německého distributora uvést film v kinech přišlo však až na základě pozitivních ohlasů u publika na několika německých regionálních přehlídkách dětských filmů.  Pomohl i výběr na mezinárodní festival v Mnichově a první kladné recenze v zahraničních médiích. Modrý tygr získal dosud několik ocenění na mezinárodních filmových festivalech. Zahraniční premiéru měl na prestižním dětském festivalu v Torontu, na festivalu v Chicagu se dostal do tzv. Oficiálního výběru, diváckou cenu získal i na mezinárodním dětském festivalu v norském městě Kristiansand a hlavní cenu si tvůrci odvezli z festivalu pro děti v Bukurešti. Zároveň je prodáván prostřednictvím dánské společnosti Level K do televizí po celém světě.
 
Film Modrý tygr, který vznikl i v koprodukci s Českou televizí a UPP, vypráví příběh dvou kamarádů Johanky a Matyáše a trochu zapomenuté kouzelné botanické zahrady uprostřed města. Kromě dětských herců Lindy Votrubové a Jakuba Wunsche v něm hrají například Bára Hrzánová a Jan Hartl. V českých kinech vidělo Modrého tygra více než 100 000 diváků. Modrý tygr získal také Zvláštní cenu poroty na dětském filmovém festivalu ve Zlíně.
 
Pro režiséra filmu Petra Oukropce, jenž filmem Modrý tygr debutoval, je mezinárodní úspěch v Německu a na festivalech, obrovským kreditem pro jeho další režijní projekty. Výtečné ohlasy na Modrého tygra přicházejí vedle Německa, kde tvůrci oživil tradici oblíbených českých filmů pro děti, i ze &Svýcarska. Petr Oukropec je v České republice známý především jako producent společnosti Negativ, který nechal vzniknout těm nejlepším českým filmům od Návratu idiota přes &Stěstí po Aloise Nebela.
 
Trailer německé verze:
http://www.trailerseite.de/film/13/der-blaue-tiger-kino-trailer-28290.html 
V případě zájmu o zaslání souboru recenzí z německého tisku mě kontaktujte.


Zdroj
4PRESSKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0264 s