Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníGympl pokračuje, režisér Tomáš Vorel dokončil Vejšku

27.11.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Režisér Tomáš Vorel je s volným pokračováním kultovního Gymplu hotov, diváci film Vejška uvidí v kinech od 23. ledna 2014. Hrdinové Vejšky Kocourek (Tomáš Vorel jr.) a Kolman (Jiří Mádl) jsou dospělejší a podle tvůrců je film realističtější. Přestože jí humor nechybí, je Vejška dramatičtější, kamera rychlejší. V širokoúhlém obrazu dostává více prostoru i Praha.

Natáčelo se především na dvou pražských vysokých školách, na Kampě v parku, v pražském metru i na periferiích. Když filmaři v květnu dotočili v klubu Lávka u Karlova mostu, přišly dva dny nato povodně a polovina filmových lokací se ocitla pod vodou. A to včetně klubu, v němž si na koncertu zahrálo na tři sta fanoušků Vladimira 518 a Mika Trafika.

Nejdražší záběry filmu natočili tvůrci s herečkou Ivanou Chýlkovou. „Chýlková například v jednom záběru zdemoluje Krausovu limuzínu Lancia v hodnotě dvou miliónů korun. Dokázala to elegantně a napoprvé, druhé auto už ostatně nebylo k dispozici,“ říká Tomáš Vorel. Ivana Chýlková a Jan Kraus hrají ve Vejšce opět manžele Kolmanovi, rodiče jednoho ze dvou hlavních hrdinů.  I v roli Kocourkovy matky uvidí diváci znovu Zuzanu Bydžovskou, která právě za tuto roli ve filmu Gympl získala Českého lva. Dále tvůrci obsadili nové herce. „Jako profesora ekonomie jsem si přál Václava Klause a profesora UMPRUM Milana Knížáka, ale ti to hrát nechtěli. Profesora na V&SE tak hraje David Vávra a profesora na katedře grafiky hraje Jakub Kohák,“ říká Vorel. Na hlavní dívčí roli Julii proběhl velký casting a roli nakonec získala herečka Eva Josefíková.

Autory hudby a rapu jsou Mike Trafik a Vladimir 518. Vorel si tak opět přizval o generaci mladší kolegy. „Vladimíra jsem nedokázal oslovit, protože mě už jednou odmítl při filmu Gympl, že prý v takové komerční sračce, kde hraje Mádl, účinkovat nebude. Pasta, se kterým jsme psali scénář, zorganizoval s Vladimírem schůzku a na ní jsme ho přesvědčili, že Vejška, přestože v ní bude hrát Mádl, komerční sračka nebude,“ prozrazuje Vorel. Ve Vejšce tak zazní tři skladby od Vladimira 518. Děti prázdnoty a Planeta Praha už existovaly, skladbu Zdrhej zkomponoval Vladimir 518 přímo pro film. Mike Trafik pro film částečně složil hudbu novou a částečně pracoval s hudbou ze své poslední desky. Tvůrci se především snažili o dokonalé souznění hudby s obrazem.

Režisér Vorel nikdy neholdoval pokračováním filmů a nikdy by nevěřil, že sám pokračování nějakého vlastního filmu natočí. K natočení Vejšky ho přiměl velký tlak fanoušků, film Gympl viděly statisíce diváků, a tvůrci se nakonec sami začali upřímně zajímat o to, co by se po skončení gymplu mohlo s jejich hrdiny dít. „Byla to výzva, udělat ten film ještě lepší než předchozí,“ dodává Tomáš Vorel. Producentem filmu je společnost Bio Illusion, koproducentem pak Vorelfilm a Česká televize. Do distribuce ho uvede EEAP. Trailer k filmu je možno zhlédnout na: http://youtu.be/uyHX1a9rRpw

Synopse
Petr Kocourek (Tomáš Vorel jr.) se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen pár vyvolených. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina (Jakub Kohák) je nekompromisní. Na školu se hlásí i krásná Julie (Eva Josefíková), do které se Kocourek bezhlavě zamiluje. Michal Kolman (Jiří Mádl) studuje V&SE, ale místo přednášek a seminářů ho zajímají jen spolužačky a rychlá auta. Zkoušky a zápočty řeší podvodem nebo úplatkem či pomocí svého vlivného otce (Jan Kraus). Kocourkova matka (Zuzana Bydžovská) se dávno vzdala představy, že její syn bude studovat něco pořádného, zatímco paní Kolmanová (Ivana Chýlková) svého synka neustále vydržuje a hýčká. Oba kluky spojuje už od gymplu ilegální malování graffiti. Na pražských střechách, nádražích a v podchodech zažívají divoká dobrodružství. Při jedné noční honičce je Kocourek dopaden… Hudba a rap DJ Mika Trafika a Vladimira 518, strohé herectví, dynamická kamera, tajemná noční zákoutí – to vše dává Praze autentickou podobu.

Hrají:
Tomáš Vorel jr., Jiří Mádl, Eva Josefíková, Zuzana Bydžovská, Jakub Kohák, Jan Kraus, Ivana Chýlková, Filip Vorel, David Vávra, Petr Čtvrtníček a další
Režie a kamera: Tomáš Vorel
Autoři scénáře: Tomáš Vorel, Pasta Oner
Hudba: Mike Trafik & Beatbustlers
Rap: Vladimir 518
Střih: &Simon Hájek
Zvuk: Jakub Jurásek
VFX: Michal Křeček
Producent: Bio Illusion
Koproducent: Vorelfilm, Česká televize
Distributor: EEAP
Premiéra: 23. ledna 2014


Martina Chvojka Reková - 4press


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0306 s