Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 8.8.2022, svátek má Soběslav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13254
Komentářů: 11310


MěřeníPro šikovné tlapky

17.12.2013   Veronika Švarcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V čase všech vánočních výzdob a kreativního tvoření, více tíhneme ke všemu krásnému ať v podobě citů, tak i u hmotných věcí. Kdo z vás patří do skupinky "kreativců" a nebo "čaro tvůrců", ten snad rád nakoukne do knih, kde by mohl najít plno inspirací.

Nakladatelství se před Vánocemi předhánějí ve všemožných nabídkách a zajimavých titulech, které by měly hlavně inspirovat a pomoci k vytvoření něčeho krásně nesmyslného. Prosím, to není myšleno jako urážka, i duše každého člověka touží po kráse a ráda zhltne nějakou potěchu srdce umělce.

Naučte se kreslit - Fantasy 2
Socar Mylesová
nakl. Zoner Press,2013


Joan Rowling dnes většině fantasy nadšencům nemusím 
představovat. Harry Potter patří ke klasice asi jako Coca-Cola na jídelním lístku a původ, nebo raději důvod, proč postava vznikla už vysvětlila sama autorka. Finanční situace byla u tehdy Joan matky tak katastrofální, že uvěřila ve svůj sen a schopnost hmotnit příběhy. Dnes patří mezi nejbohatší občany ve Velké  Británii. 

Socar Mylesová, autorka fantasy kreseb, přišla k této "profesi" ze stejných důvodů. Při hledání čehokoliv, co by jí uživilo lépe, než to, čemu se doposud věnovala, ji přivedlo mezi fantasy umělce na volné noze. A protože od talentu bývá kousek k něčemu mimořádnému, začalo vznikat něco, co lze jen těžko slovy popsat.
Její schopnosti se propojily s fantazií a Socar nechala vzniknout úžasným bytostem.
Kniha, kterou sestavila má přivést jí podobné k tomu, aby uvěřili ve vlastní možnosti a s pomocí autorky si osvojili několik technik, které se při fantasy kresbě používají. 

Zábavné cvičení a výuka krok za krokem čtenáře postupně provádějí všemi fázemi tvorby: vytvoření představy, práce s předlohami, výběr a nákup vhodných materiálů atd.

Příjemné na knize je to, že vše je vám servírováno přehledně se spoustou ilustrací a názornými ukázkami. Velice podařená kniha pro všechny, kdo rádi kreslí, sní a tvoří.


 

Kuchařka pod párou
Miroslava Kuntzmannová
Jota, 2013


Všem šikovným kuchtíkům zazáří nad touto knihou oči. Přiznám se, že má záliba v knihách podobných je jindy na bodech mrazu. Uvařím, usmažím, upeču, ale nikdo ať po mně prosím nechce listování v kuchařkách.
U této knihy nastala však změna. V rodině zavládlo hrobové ticho, když já, kuchařský neznaboh, listoval a četl recepty.

Dámy, ženy (ale i vy, šikovní mužští jedinci), ta kniha má něco "do sebe". S naprostou lehkostí popisuje recepty s běžnými potravinami, což dneska také není nic samozřejmého. Jen si vzpomeňte na všechny thajské, africké, italské a bůh ví jaké kuchařky. Kdy je tím pověstným oříškem už jen to, sehnat všechny potřebné suroviny k vaření. 
U prvního receptu jsem stále ještě nevěřila, že se autorka drží pouze běžných potravin, ale zbytek knihy mě přesvědčil o tom, jak příjemná jídla lze vykouzlit poskládáním jen několika surovin.

Pokud mě má kniha něco naučit, jsem vděčná za přehlednost a určitou jednoduchost. Když se ztrácím, většinou čtení vzdám. Tuto kuchařku jsem nevzdala. Velmi povedéná útlounká knížka najde místo v mnoha kuchyních. Však je známo, že láska prochází žaludkem.

Miroslava Kuntzmannová, autorka celé řady osobitých a velmi originálních kuchařek, připravila téměř stovku receptů zaměřených na parní vaření. Drůbež, ryby, zeleninové pokrmy. Na své si přijde každý milovník dobrého jídla i zdravého stravování.

 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0374 s