Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 25.5.2022, svátek má Viola 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13216
Komentářů: 11302


MěřeníJiří a Otto Bubeníčkovi po letech zatančí na scéně Národního divadla

12.01.2014   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Světově proslulí tanečníci Jiří a Otto Bubeníčkovi ve spolupráci s Baletem Národního divadla uvedou 12. ledna v Národním divadle galapředstavení Les Ballets Bubeníček.

Půjde o dvě výjimečná představení ve společnosti skvělých tanečníků předních evropských souborů (Hamburg Ballett, drážďanský Semperoper Ballett, Royal Swedish Ballet nebo Staatsballett v Berlíně). Po několika letech čekání se pražské publikum konečně dočká!

Bratři Bubeníčkové jsou dnes již takřka legendární značkou českého tance a jejich jména znají i lidé, kteří se jinak o tanec nezajímají. Pocházejí ze staré české cirkusové rodiny, vystudovali pražskou Taneční konzervatoř, ale svůj talent přivedli k absolutní dokonalosti až v zahraničním angažmá. Oba tančili na všech významných světových jevištích, ale zůstali věrni Evropě. Jiří Bubeníček, první sólista Semperoper Ballett v Drážďanech, je autorem mnoha choreografií a držitelem významných tanečních i choreografických ocenění. Otto Bubeníček, první sólista Hamburg Ballett, se věnuje komponování hudby k baletům svého bratra, navrhování kostýmů a scénografii. V roce 2006 ve spolupráci s Janou Pulkrábkovou a za podpory Film-foundation Hamburg debutoval jako režisér s krátkým filmem Nocturnal Ecstasy, pro který vytvořil partituru a byl také hercem a vedoucím střihu. 
Ve světě jsou jejich představení, ve kterých podávají oslňující taneční výkony po boku nejlepších primabalerín, beznadějně vyprodaná a žádaná, jejich taneční umění opěvují kritikové i diváci a výsledky jejich umělecké spolupráce jsou rovněž velmi ceněné.

Galapředstavení v Národním divadle sestává ze čtyř částí, výlučně z choreografií Jiřího Bubeníčka, ke kterým hudbu, scénu nebo kostýmy vytvořil jeho bratr Otto. Diváci se tak mohou těšit na Toccatu, Fauna, Obraz Doriana Graye a Le Souffle de l'Esprit (Dech duše), který je věnován jejich babičkám – Olze a Marii.
Les Ballets Bubeníček, 12. ledna 2014, Národní divadlo Praha.
 
 
 
 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0287 s