Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníHvězdy světové taneční scény KOSHEEN chystají české turné

02.02.2014   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Česká republika bývala z hlediska koncertních turné předních světových hudebníků zemí spíše opomíjenou. V poslední době se však s koncerty oblíbených hvězd doslova roztrhl pytel, a tak můžeme pravidelně vychutnávat skvělou hudbu naživo. Nezapomnělo se ani na milovníky evropské taneční scény. V březnu letošního roku totiž pojede české turné populární britská drum´n´bass rocková formace KOSHEEN. Připraveny jsou 4 koncerty, které tentokrát myslí i na mimopražské fanoušky.

 
 Kosheen patří aktuálně v České republice mezi nejoblíbenější taneční formace. Pravidelně zde vystupují už deset let a za tuto dobu si zde vytvořili silnou fanouškovskou základnu. Jejich koncerty se ale obvykle konají v Praze nebo v rámci největších letních hudebních open air festivalů, jako je Colours of Ostrava, Open Air Festival, Semtex Culture, Vysmáté léto, Sázavafest a další.
 
 
„V letošním roce jsme chtěli potěšit také mimopražské fanoušky. A tak KOSHEEN během turné navštíví tři regionální města. Trojici destinací pak doplní závěrečné vystoupení v Ostravě. Věříme, že se tento tour plán setká s příznivou odezvou“, říká zpěvačka Sian Evans.
 
PLÁN TURNÉ
 
ČT 13.3.2014 LAN&SKROUN / SPOLEČENSKÝ DŮM
PÁ 14.3.2014 JÍLEMNICE / KLUB TOVÁRNA
SO 15.3.2014 KARLOVY VARY / KV ARÉNA
PÁ 28.3.2014 OSTRAVA / BONVER ARENA
 
Trio Kosheen pochází z anglického z Bristolu a tvoří jej producenti Markee Substance
a Darren Decoder společně se zpěvačkou Sian Evans. Jméno skupiny je kombinací japonských slov "starý" (古, 'ko') a "nový" (新, 'shin'). Jejich první album „Resist“ vyšlo
v září roku 2001 a dostalo se na osmou příčku britské albové hitparády. Po celém světě se prodal téměř 1 milión kopií. Skladby z něj se objevily mimo jiné v počítačové hře FIFA od EA Sports nebo v herní sérii Nokia Game. Kosheen si rychle vydobyli popularitu nejen v domovské Británii.
 
Druhé album „Kokopelli“ bylo vydáno v srpnu 2003 a dostalo název podle severoamerického mytologického boha, zobrazovaného jako hráče na flétnu. Album se oproti předchozímu odklonilo od tanečních stylů a vsadilo více na kytary a zadumané až temné texty. V albovém žebříčku se v Británii vyhouplo až na sedmé místo, stejně tak
i první singl "All In My Head" vyšplhal na sedmou příčku tamní singlové hitparády. Písnička "Swamp" se objevila v oblíbené kriminální sérii Kriminálka Las Vegas.
 
Třetí album „Damage“ se objevilo na pultech nejdříve v Evropě, a to v březnu 2007 pod hlavičkou Universal Music. Anglická edice alba se zrodila v září stejného roku
a obsahovala 2 skladby navíc — "Analogue Street Dub" a "Professional Friend". Jako prvním singl byl vybrán "Overkill", který vyšel v březnu (v EU) a srpnu (v UK) 2007. Čtvrté studiové album „Independence“ bylo dokončeno v květnu 2010
s předpokládaným datem vydání na konci stejného roku. Nakonec ale bylo posunuto až na rok 2012. Prvním hitsinglem se stala skladba "Get A New One".
 
Nejnovější album „Soitude“ vyjde tento rok a tak se fanoušci na turné mohou těšit nejen na osvědčené hitovky, ale i na zbrusu nové skladby.
 
Další informace naleznete na: http://www.moksha.co.uk/kosheen/  
Hudba formace KOSHEEN je k dispozici na: https://myspace.com/kosheen1  
Videa formace KOSHEEN najdete zde: www.youtube.com/watch?v=uTNlHRx4riE&list=PLAC3DD1E0284C2561
 

 
 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0227 s