Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníShow Shanghai nights

22.02.2014   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Čínský národní cirkus na březnové tour po českých městech oslaví 25 let existence nejvýpravnější show ve své historii!

Čínští artisté jsou bezkonkurenčně nejlepší na světě. Čeští diváci se o jejich mistrovství budou moci na vlastní oči přesvědčit od 18. do 23. března, kdy k nám zavítá proslulý Čínský národní cirkus. V rámci velkého evropského turné v Liberci, Ostravě, Brně, Pardubicích, v Praze a Českých Budějovicích předvede novou úchvatnou show Shanghai nights, provázenou vzrušujícím příběhem vyprávěným v češtině, strhující hudbou a především plnou nevídaných akrobatických čísel. 

Součástí mezinárodního tvůrčího týmu, který Shanghai nights připravoval, je respektovaná čínská choreografka Sun Quing Quing.  Profesní příběh Sun Quing Quing dokládá mimořádnou píli, úsilí a odříkání, které stojí za špičkovými výkony čínských artistů. Ve čtyřech letech začala chodit do taneční školy, v osmi byla vybrána do akrobatické akademie a začala se akrobacii věnovat naplno. Dále se však vzdělávala i v józe, tai-či a dalších disciplínách, aby uspěla v náročné konkurenci. Po osmi letech profesionální kariéry se stala respektovanou umělkyní a začala jako choreografka pracovat pro Čínský národní cirkus. Při své nedávné návštěvě Prahy se Sun Quing Quing podělila o řadu zajímavých informací:

Program Shanghai nights diváky zavede do &Sanghaje, magického přístavního města, jehož prostřednictvím se po tisíciletí nedotčená čínská kultura ve 20. století začala otevírat světu. Odkud jste čerpala inspiraci?

Sleduji soudobé filmy a hudbu, ale hlavně si hodně povídám s mou babičkou, která tu dobu zažila. Díky jejím příběhům a vyprávění výjimečná éra čínských dějin v mé mysli ožívá a je mi velmi blízká. Při sestavování choreografie jsme vycházeli také z faktu, že jsme vstoupili do roku koně, takže to bude show v tempu klusajícího hřebce.

Prozradíte něco ze zákulisí Čínského národního cirkusu?

Přes dvacet artistů a několik hudebníků spolu s tvůrčím týmem připravují show téměř rok. S o to větším nadšením pak vyrážíme na samotnou tour. Každý rok se vracíme do Číny, kde děláme konkurzy a obměňujeme soubor tak, aby v něm stále účinkovali ti nejlepší. Občas se stává, že vidíme výrazný talent i u velmi mladých akrobatů, ovšem většinou je raději necháme v jejich světě a na jeviště je pozveme později, až přijde ten správný čas. Pro čínské akrobaty je velká čest, stát se součástí Čínského národního cirkusu, vystupovat v Evropě. Jsou mistry svého oboru, ale vždy se od nás rádi učí novým věcem, například jak pracovat s publikem, jak dát najevo pocity, které chtějí vyjádřit nebo jak vycítit a reflektovat náladu v publiku. Navíc u nás mají postaráno o kvalitní zázemí. 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0261 s