Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.6.2022, svátek má Šárka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11309


MěřeníMňága a Žďorp chce novou desku natočit v Číně. Žádá o pomoc fanoušky

01.04.2014   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

AKTUALIZOVÁNO - Mňága a Žďorp připravuje nové album. 23 let po úspěšném debutu Made in Valmez, který posbíral spoustu ocenění a časopis Rock & Pop ho vyhlásil za nejlepší českou desku devadesátých let, vzniká album Made in China. A Mňága ho chce natočit přímo v Číně. A fanoušci v tom výrazně pomohli.

Název, který se obvykle rodí nakonec a s velkým utrpením, si suším už dlouho. Přijde mi jako bezvadné pojmenování naší pomatené doby. A zároveň je i docela vtipný, protože všichni hudebníci se dnes snaží být spíš Made in USA. Nicméně jet tohle album nahrát do Pekingu, aby bylo doopravdy Made in China... To už je, aspoň pro mě, povýšení vtipu na jistý druh performance. Vůbec nevíme, co nás čeká, a to je skvělé,“ říká frontman kapely Petr Fiala.

 

Mňága a Žďorp chce vedle desky v Číně natočit i film

 

Mňága a Žďorp na jaře v Číně odehraje sérii tří koncertů. Začátkem května vystoupí postupně v &Sanghaji, Pekingu a &Sen-čenu. Kapela se nevyhnula ani proslulé čínské cenzuře. „Museli jsme nechat přeložit deset našich textů, což už v Česku asi tak 24 let neděláme. Ale s tím jsme počítali a to nás nezastaví,“ přibližuje se smíchem Fiala.

 

Právě mezi koncerty chce Mňága natočit novou desku. „Myslíme, že to pro nás bude absolutně jiné než v jakémkoli studiu v Česku. Přemýšlíme, že využijeme nějaké čínské hudebníky nebo nástroje. V písničkách na to prostor je,“ vysvětluje Fiala, který se těší jak na specifický zvuk nahrávky, tak i novou inspiraci. Část vybavení už je na cestě do Číny, kapela ho tam poslala lodí. A nezůstane jenom u desky, Mňága chce celou výpravu přiblížit zhruba hodinovým filmem – o cestě, nahrávání, koncertech a Číně, jaká doopravdy je.

 

Bude nová deska optimistická nebo pesimistická?

 

Na novém materiálu Mňága pracuje už od roku 2010, kdy vydala poslední řadovou desku Takže dobrý. Autorem většiny písní bude jako obvykle Petr Fiala. Jeden song napsal i kytarista Martin Knor. „Jde o takovou irskou mandolínovou hitovku, chci ji otextovat až v Pekingu. Myslím, že po pár dnech v Číně to půjde samo,“ věří Petr Fiala.

 

Nevím, jestli jsou nové písničky veselé nebo smutné, skoro bych řekl, že všechno dohromady a že všechno dobře dopadne,“ říká Petr Fiala a dodává: „Posledních pár měsíců trénujeme vybrané songy každej týden. Furt dokola, abychom je uměli fakt pořádně. To je stejně základ všeho – když máš dobré songy, které tě baví, nemusíš nic řešit. A když je nemáš, nepomůže ti ani Elvis Presley.“

 

Mňága a Žďorp vsadili na crowdfunding

 

Natáčení v Číně je finančně náročné, a proto se Mňága a Žďorp rozhodla poprosit o pomoc své fanoušky. Vsadila na crowdfunding a založila sbírku na serveru Startovač, v rámci které dnes dospěla k cíli. Vybrala 500 000 Kč. Fanoušci tu mohli přispívat libovolnou částkou a za odměnu na ně čakala podepsaná CD, originální dárek z Číny, post křtitele nového alba, volný vstup na všechny koncerty Mňágy a Žďorp nebo absolvování celé dobrodružné výpravy s kapelou.

 

Výsledek můžete vidět zde:

https://www.startovac.cz/projekty/mnaga-a-zdorp-made-in-china/Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0298 s