Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníFilmový festival Finále Plzeň představí erotiku v tvorbě České televize

28.04.2014   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Filmový festival Finále Plzeň, který začne již v neděli 27. dubna v západočeské metropoli, připravil v rámci bohatého programu zvláštní sekci nazvanou Filmy s hvězdičkou aneb Erotika ve tvorbě České televize. “Tři bloky projekcí představí zajímavé a zapadlé archivní snímky, které spojuje nahota,” říká David Brabec, programový koordinátor festivalu.

Dojde tak například i na nyní již “slavný” díl seriálu Čtvrtá hvězda Zítra točím v Aši, archivní dokument Hledej ženu čili šerše la fam, jak praví přísloví o vztahu známých osobností ke striptýzu nebo speciální sestřih lechtivých scén z českých filmů nazvaný Od Erotikonu po Pelíšky aneb Jak se razítko z nádraží v Kostomlatech proslavilo po celém světě. Sekce vznikla ve spolupráci s Českou televizí.
V prvním bloku se mohou diváci těšit na snímek Klára a dva páni s Miroslavem Donutilem nebo Zuzanou Stivínovou (1994, r. Ivan Rajmont) a na již zmíněný sestřih Erotické ukázky z českých filmů.
V druhém bloku bude promítnut díl Zítra točím v Aši seriálu Čtvrtá hvězda o natáčení porna v hotelu Merkur (2014, r. Miroslav Krobot, Jan Prušinovský), dále filmové zpracování Podivuhodný let dvou pozoruhodných děl skladatele Bohuslava Martinů, jednoaktové opery a mechanického baletu (2008, r. Jiří Nekvasil, choreografie: Michal Caban), televizní zpracování erotické povídky Dopisy v krajkách ze života prohnilé francouzské šlechty (2003, r. Jaroslav Pozzi) a jeden díl animovaného seriálu Pakárna – Koťátka od dalajlámy asi nejsou normální (2006, r. Josef Viewegh, Jakub Horák, Petr Horák), jehož pubertální hrdinové se po sexuologické přednášce rozhodnou uskutečnit zajímavý experiment.
Třetí blok uvede dva snímky - jemnou erotickou komedii Chlípník (2003, r. Zeno Dostál) s Kamilou &Spráchalovou, Oldřichem Navrátilem a Lukášem Vaculíkem o nesmělém sedlákovi, který se vydal do Prahy koupit chomout a domů se vrací s nelichotivou pověstí, a na závěr archivní dokument Hledej ženu čili šerše la fam, jak praví přísloví (1969, r. Václav Sklenář), který mapuje vztah známých osobností, striptérek i obyčejných lidí k novému fenoménu – striptýzu. Účinkují například Miroslav Plzák, Miroslav Ondříček a Miloš Kopecký.
--------------------
Finále Plzeň, které probíhá do 3. května, dále nabídne světové “neformanovské” filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní českou hranou i dokumentární tvorbu za poslední rok za účasti tvůrců, to nejzajímavější z českých i slovenských televizních pořadů v nové soutěžní sekci a předpremiéry snímků Osmy a Poslední cyklista z produkce České televize, pocty jubilantům Juraji Herzovi a Věře Plívové-&Simkové, čerstvé slovinské filmy, předpremiéru snímku Hany natočeného v Plzni na jeden záběr, všech 35 dílů seriálu Terapie 2, zahraniční filmy, na kterých se loni podíleli čeští tvůrci, Dlouhou noc krátkých filmů, přednášku rappera Vladimira 518 o knize Kmeny a Kmeny 0 nebo autorská čtení a talkshow... Celkově proběhne téměř 170 projekcí a doprovodných akcí.
Zlaté ledňáčky letos rozdělí místo dvou tři mezinárodní poroty, které díky složení z lidí z různých národních kinematografií opět nabídnou zajímavý a nestranný pohled na soutěžní snímky. Předsedou poroty celovečerních hraných a animovaných filmů soutěže o Zlatého ledňáčka, která byla letos rozšířena i o slovenské snímky, se stane režisér Juraj Herz. Vedle něj zde zasednou i ředitel programového oddělení festivalu v německém Cottbusu Bernd Buder, maďarská filmová kritička Éva Bársony, slovinský režisér Marko &Santić a polská filmová a televizní herečka Michalina Olszańska. Celkově zde bude soutěžit 14 celovečerních filmů z 31 přihlášených. Nové dokumentární snímky posoudí porota včele s oceňovaným režisérem Lukášem Přibylem, polskou dokumentární režisérkou Magdalenou Łazarkiewicz a Marcelem Maigou, programovým koordinátorem festivalu DOK Leipzig. Do soutěže bylo vybráno 22 z 68 přihlášených dokumentů. Předsedou poroty televizních formátů se stane Ivo Mathé, členy pak italský scénárista, režisér a producent Giovanni Robbiano, americký televizní scénárista a producent Marc Flanagan (držitel 2 cen Emmy, na 12 dalších nominovaný), americká producentka Robin Veith (například spolupráce na seriálech Mad Men, Zákon a pořádek nebo Pravá krev) a slovenský odborník na média Radoslav Augustín. Celkově se mezi sebou o hlavní cenu “utká” v kategorii komediální tvorby 9 pořadů ze 17 přihlášených a v kategorii dramatické tvorby 13 z 31 přihlášených.
Letos nově festival vychází vstříc i mimoplzeňským divákům - vstupenky je možné již nyní zakoupit nejen na tradičních místech v Plzni, ale také on-line na www.festivalfinale.cz.

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0354 s