Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníDalší premiéra Letní Letné: akrobatická skupina DaeMen: LOSER(S)

13.05.2014   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Akrobatická dvojice DaeMen, známá mimo jiné jako vítěz první série televizní soutěže Česko Slovensko má talent, připravuje s dalšími akrobaty, sportovci a tanečníky “novocirkusové” představení nazvané LOSER(S). Jeho premiéra proběhne 18., 19. a 21. srpna na festivalu Letní Letná v Praze.

Letošní ročník nabídne řadu novinek a premiér, představení LOSER(S) je pouze jednou z mnoha. Také se například těšíme na světovou premiéru kanadsko-francouzsko-belgického souboru La Compagnie du Poivre Rose s živou hudbou Ivy Bittové nebo na první pražské uvedení představení Dolls souboru Cirk La Putyka,” říká ředitel Letní Letné Jiří Turek.

Vstupenky jsou již nyní v prodeji v eshopu na www.letniletna.cz.
Představení LOSER(S) bude reflektovat fakt, že v dnešním zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svoji osobnost a vizi svého jak soukromého tak partnerského života. Chce si klást otázku, kde se nalézají naše hranice, kdo je naším vzorem, láskou a partnerem,” uvádějí tvůrci. “Vedle výher přináší život také prohry. Člověk se stává lůzrem, a to třeba i na poli lásky. Vpřed se ubírá cestou krkolomnou, trnitou a záblesky radosti dávají naději, že třeba někdy dospěje k cíli a zvítězí," doplňují.

Režie a choreografie se ujal Jarek Cemerek, kostýmy navrhly Checher - Adéla Laštovka Stodolová a Eva Suchánková, body drumming: Carli Jefferson, light design: Michal Bláha, hudbu složil Ondřej Havlík. Účinkují: Jana Telcová, Jana Vrána, Petr Horníček, Jindřich Panský, Lukáš Macháček, Matyáš Ramba, Vítek Ramba a Ondřej Havlík.
 
Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná proběhne od 17. srpna do 2. září 2014 na tradičním místě v pražských Letenských sadech. Po pěti letech se na Letnou se svým magickým šapitó vrátí francouzský soubor Cirque Trottola, tentokrát s novým představením Matamore, které vzniklo ve spolupráci s Petit Théâtre Baraque. Extrémní, syrovou, adrenalinovou podobu nového cirkusu nabídne divákům Letní Letné další francouzský soubor Cirque Inextremiste, jehož představení Extr?mités je založeno na neuvěřitelné akrobacii na konstrukcích z prken, železa a propanbutanových láhví. Jak vypadá interakce nového cirkusu a živé hudby v podání Ivy Bittové ukáže ve světové premiéře kanadsko-francouzsko-belgický soubor La Compagnie du Poivre Rose. Humorné, jemné a citlivé představení Le Poivre Rose (Růžový pepř), které prostředky nového cirkusu zkoumá role žen a mužů, vzniká v koprodukci s festivalem Letní Letná a závěrečné zkoušení proběhne v srpnu v Praze. Oblíbený český soubor Cirk La Putyka uvede na Letní Letné pražskou premiéru nejnovějšího představení Dolls. Vstupenky na uvedené soubory jsou již v prodeji. Festival dále nabídne české soubory nového cirkusu, pohybového divadla či klaunerie, až 4x denně dětská představení, výtvarné a cirkusové dílny, posezení v příjemné kavárně, která se večer změní v pulzující bar. Více informací na www.letniletna.cz.
 
Festival pořádá Společnost Gaspard, o.s. a Gasparo s. r. o. pod záštitou radního hlavního města Prahy ing. Václava Novotného za podpory Hlavního města Praha a Ministerstva kultury ČR. Generální partner: Pražská plynárenská, a.s. Partneři: Lipánek, Metrostav, Kolektory, Volvo Trucks. Za podpory: Francouzský institut v Praze. Hlavní mediální partner: Česká televize a Český rozhlas. Letní Letná je členem Prague Incredible 4, více informací na www.pi4.cz.


Jiří Sedláček / Artsmarketing


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0363 s