Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníPrachař a Vančura se v režii dua SKUTR v kabaretu Nesmírná show proletí vesmírem

14.05.2014   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Premiéru hudebně-divadelního kabaretu Nesmírná show s podtitulem Le cabaret de l´univers připravuje na 24. května do prostor pražské La Fabriky režisérské duo SKUTR. V hlavních a jediných rolích se představí Jakub Prachař a Petr Vančura, hudbu skládá Petr Kaláb. „Touto inscenací volně navazujeme na Kultovní představení, ve kterém jsme si pro sebe začali pojmenovávat formu hudebního kabaretu, kde nejde o politiku ani sociální kritiku, ale spíš o dětskou hravost a fantazii, která nám všem dnes tolik chybí,“ říkají na úvod oba tvůrci.

Co byste si asi pomysleli, kdyby vám někdo řekl, že pocházíte z vesmíru? Vy, i všichni ostatní na této planetě? Ano, zní to snad podivně, ale my všichni jsme svým způsobem mimozemštané. Každá molekula, vše z čeho jsme stvořeni, se sem skutečně kdysi dostala z kosmu,” přibližují výchozí myšlenku kabaretu tvůrci.
 
Jakub Prachař a Petr Vančura tak divákům budou vyprávět o Zemi, o nádherné planetě, na níž se na každičkém místě nachází život v nejúžasnějších podobách. “O světě, v němž žijí lidé, a o nebezpečích, která na ně číhají jen proto, že obývají svou planetu Zemi. Proletíme se s kometami a asteroidy, jež ohrožují veškerý život na Zemi. Setkáme se s neviditelnými kosmickými příšerami - černými dírami. A budeme pozorovat katastrofy apokalyptických rozměrů, které mohou znamenat konec nás všech,” doplňují tvůrci.
 
Projekt Nesmírná show vzniká pod hlavičkou nezávislého sdružení STK Theatre Concept, který spojuje právě autorku představení, režijní duo SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský a další spřízněné umělce. V současné době zahrnuje inscenace Malá smrt, Kultovní představení, Joke Killers, Muži a Ženy
 
Více informací na www.skutr.org. Vstupenky jsou k dostání v pokladně klubu La Fabrika.
 
----------------


SKUTR a STK Theatre Concept uvádí
 
Prachař, Vančura, SKUTR: Nesmírná show
Aneb Le cabaret de l`univers
Divadelní cesta na Skutru vesmírem
 
Hrají: Jakub Prachař a Petr Vančura
Hudba: Petr Kaláb
Výtvarná supervize: Adriana Černá
Režie: SKUTR
Produkce: Iva Kopecká, Claudia Nasli a  Pavla Klouzalová
www.skutr.org, www.stkconcept.cz

                STK Theatre Concept
SKUTR, Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, patří mezi nejsledovanější a nejuznávanější režiséry mladé generace. Po skončení rezidence v Divadle Archa se skupina osamostatňuje vytváří volné sdružení SKUTR. Od roku 2014 se rozhodla vystupovat pod názvem STK Theatre Concept, aby nedocházelo nadále k záměnám mezi režijním tandemem SKUTR a ideovo-produkční platformou Skupiny SKUTR. STK Theatre Concept tak sdružuje zejména inscenace vzniklé pod hlavičkou SKUTRu (Malá Smrt, Kultovní představení, Joke Killers, Muži, Ženy, Bouře, Nesmírná show). Do budoucna chce pokračovat v produkci projektů, které prohlubují idey nynější divadelní Skupiny SKUTR. STK Theatre Concept se tak stává významným reprezentantem české divadelní kultury mladé generace.
 
 
 
Zdroj
Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0302 s