Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 5.12.2021, svátek má Jitka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13150
Komentářů: 11275


MěřeníPrvní česká komiksová kapela zahraje Kafkovi v předvečer jeho smrti

31.05.2014   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Rapová deklamace známého spisovatele Jaroslava Rudiše (Nebe pod Berlínem) a zpěv Jaromíra &Svejdíka z Priessnitzu se setkávají v dalším společném projektu autorů komiksového Aloise Nebela.

Jejich kapela Kafka Band se 2. června v Divadle Archa představí pražským křestem svého prvního alba Das Schloss, které se samozřejmě týká slavného Zámku Franze Kafky. Na jeho loňské komiksové adaptací se zároveň Jaromír &Svejdík sám kresebně podílel. Koncert se koná v předvečer 90. výročí spisovatelovi smrti.
 
Ve skupině Kafka Band se krom Jaromíra 99 (Priessnitz a Umakart) a Jaroslava Rudiše, kteří spolupracovali i na hudebním projektu Jaromír 99 & The Bombers, představí další přední čeští hudebníci ze skupin Umakart, Priessnitz, Tata Bojs a Lesní zvěř. Na kytaru hraje Dušan Neuwerth, který album Das Schloss také produkoval, na baskytaru a mandolínu hraje a.m.almela, na klavír a klávesy Jiří Hradil a na bicí a perkuse Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth. O videoprojekce se na živých koncertech stará VJ Clad, který pracuje s komiksovými ilustracemi ze Zámku. A jako německý host zpívá v temném milostném duetu Grab / Hrob Christine Rahn.
 
Písničky alba Das Schloss vzešly přímo ze stránek románu a komiksové adaptace Zámku, která byla pokřtěna na loňském KomiksFEST!u. „Album obsahuje deset skladeb, deset příběhů ze Zámku. Kafka je brán často jako hodně temný autor, ale my se snažíme tohle klišé trochu nalomit. V Zámku je i hodně skrytého černého a absurdního humoru. Ten se přenesl i do některých skladeb,“ říká Rudiš.
 
První singl Kafka Band vypustil již na podzim 2013. Animovaný videoklip ke skladbě Ankunft / Příchod najdete na http://y2u.be/C1DvGd8dRyQ
 
Druhým singlem pak bude skladba Frieda/Frída, k níž se nyní rodí videoklip v režii Jakuba Königa (Kittchen, Obří broskev). „Láska mezi Frídou a zeměměřičem K. je v románu osudová a živočišná, ale také hodně temná a destruktivní. My k ní hrajeme divokou polku,“ říká k písničce Rudiš.
 
 
Koncert
KAFKA BAND, DAS SCHLOSS
Unikátní pražské vystoupení formace KAFKA BAND, kterou tvoří Jaromír 99, VJ Clad, Jaroslav Rudiš a hudebníci ze skupiny Umakart, Tata Bojs, Priessnitz a Lesní zvěř.
2. června 2014, 20:00 Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1

 
 
Komiksové výstavy
Souběžně s Kafka Band si ale výročí Kafkovi smrti můžete připomenout i na dvojvýstavě K: KAFKA V KOMIKSU a PROCES 2014. ORIGINÁL A PROMĚNA v pražské Galerii Staroměstské radnice, která potrvá do 30. června 2014.
 
První výstava představuje tři komiksové adaptace kafkovských románů Introducing Kafka (kresba krále amerického komiksového undergroundu Roberta Crumba), Proces (kresba Chantal Montellier) a Zámek (kresba Jaromír 99), přičemž každý z komiksových tvůrců představuje odlišný přístup i priority. „Je prostě úžasné, kolik obrazů nám Kafka v jedné větě nabízí“, říká scénárista a kurátor výstavy David Mairowitz, který se českému publiku představil na loňském KomikFEST!u.

V druhé se pak originál Kafkova rukopisu Procesu vrací po sto letech na místo svého vzniku. Renomovaní spisovatelé a umělci komentují jednotlivé pasáže Procesu, mezi nimi Lenka Bradáčová, Jiří David, Wilhelm Genazino, Jaz, Jaroslav Róna a další.


Výstava
24.05.–30.06.14
Praha, Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí 1
Vstup zdarmaDoprovodný program
 
Film
29.05.2014 19:00
Goethe-Institut, 2. patro
Třídní vztahy, SRN 1984, Scénář a režie: Dani?le Huillet a Jean-Marie Straub, podle nedokončeného románu Nezvěstný, 122 min.
 
09.06.2014 19:00
Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 1, Praha 1, www.mlp.cz
Zámek, AT 1997, režie a scénář: Michael Haneke, 125 min.
 
Mezinárodní konference
26.–29.05.2014, Goethe-Institut
Max Brod. „Vynález“ Pražského kruhu.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0303 s