Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníBritská kapela Scarlet Soho svými hity dobývá Evropu!

10.08.2014   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Scarlet Soho je právem anglickými médii označována jako nejlepší anglická nezávislá electro synth pop formace, které je předvídána úspěšná budoucnost. Jejich tvorba je velmi unikátní a nesrovnatelná s tím, co dělají ostatní. V loňském roce kapela absolvovala velké evropské turné se slavnými KOSHEEN.

Ve stejném roce vystoupili členové kapely Scarlet Soho na největším světovém electro goth festivalu GOTHIC WAVE TREFFEN v německých Drážďanech. Poté objeli festivaly po celé Evropě.

Dobrou zprávu pro všechny fanoušky podobného hudebního žánru jako je například DEPECHE MODE, KOSHEEN NEBO DURAN DURAN je, že SCARLET SOHO chystá v září turné i v České republice, kde 1. září vyjde i jejich nové album.

Scarlet Soho – to je známé britské trio v sestavě: James Knights– zpěv a kytara, Scarlet – baskytara a syntetizátor a Stuart Key jako syntetizátor, které v této sestavě vystoupili jako hlavní hvězda úplně prvního Myspace živého koncertu v historii v Berlíně!  Ovlivněni širokou škálou kapel od FAITH NO MORE přes THE HUMAN LEAGUE až po DEPECHE MODE nebo KOSHEEN, SCARLET SOHO vždy věděli, jak zamíchat mnoho hudebními influencemi a vytvořit ten správný pop. Zároveň si dokáží vytvořit osobitý sound a prodat svou silnou osobnost. Výrazná basová linka dodává tvorbě SCARLET SOHO ostrý groove, který podporuje drum machine, stejně tak zajímavý je i zpěváků uhrančivý vokál, který se klene nad velmi výraznou kytarou. Jejich texty jsou velmi chytré, vyspělé i chytlavé. I z tohoho důvodu jim zrealizoval velmi povedený remix hlavní člen KOSHEEN - Markee Substance s názvem „Pedal To The Metal“( https://www.youtube.com/watch?v=L1rClolkdGo ). Jejich nejnovějším hitem je na nyní singl „Solo KO“.  Do budoucna má kapela velké plány: vydat například live album a představit svoji tvoru v nejrůznějších koutech světa.
 
Cesta ke slávě:
SCARLET SOHO vydali své první album ´Division of Defency´(Human Recordings) v roce 2004, které jim hned otevřelo cestu ke skupinám RAZORLIGHT,
DELAYS nebo IAMX, které si okamžitě vzali SCARLET SOHO jako speciálního hosta na jejich evropské turné. V roce 2008 podepsali smlouvu s hamburským hudebním vydavatelstvím Major Records, které vydává alba kapel jako např. IAMX nebo LADYTRON.
V roce 2009 jim vyšlo druhé album ´Warpaint´, které bylo velkým progresem oproti albu prvnímu, skupina se cítila mnohem více v pohodě a byla si jistá,
co se psaní skladeb a zvukových aranží týče. Je to velmi patrné na skladbách Analogue Dialogue(Kill The Beat) nebo This Nausea. Toto album SCARLET SOHO podpořili společnými evropskými turné s A FLOCK OF SEAGULLS a ZOOT WOMAN, kde se návštěvnost jednotlivých koncertů pohybovala okolo tisíce lidí! V roce 2013 jim vyšlo zatím poslední album s názvem „Hit the floor“.
 
Zpočátku spousta lidí nebylo připraveno na další krok kupředu, který
SCARLET SOHO svým pojetím hudební tvorby učinili. Ale na druhou stranu, spousta lidí již na tento krok kupředu byla připravena a díky tomu si SCARLET SOHO rychle vytvořili silnou posluchačskou základnu těšící se na něco nového.
 
SCARLET SOHO jsou v roce 2014 připravení k dalšímu kroku na posílení své pozice na evropské hudební scéně. Po svém předchozím úspěchu s EP When The Lights Go Out navazuje na úspěch dalším EP, které v České republice vyjde v 1. září 2014. To obsahuje celkem pět písní. Mix měl na starost Graham Laybourne ze Boogie Park Studios v Hamburku. Na starosti měl například i Falco, Boytronic nebo Depeche Mode.
 
 
 
Turné kapely SCARLET SOHO :
ČT 18.9.2014 BRNO / LIVING STONE www.livingstonebrno.cz   
PÁ 19.9.2014 TÝNI&STĚ NAD ORLICÍ www.sepie.cz  
SO 20.9.2014 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ www.narampe.cz   
ÚT 23.9.2014 ČESKÉ BUDĚJOVICE / FABRIKA www.mcfabrika.cz   
ST 24.9.2014 PRAHA / ROCK CAFÉ  www.rockcafe.cz   
ČT 25.9.2014 TŘEBÍČ / KLUB-B www.klub-b.com  
PÁ 26.9.2014 OSTRAVA / MARLEY CLUB http://marley.ov-kluby.cz/  
SO 27.9.2014 KRNOV / MC KOFOLA www.kofolamusicclub.cz
Více informací:  
 www.scarletsoho.com
 www.myspace.com/scarletsohouk
 www.facebook.com/scarletsoho
 
Aktuální videoklip k hitsinglu ´Solo KO´ :
http://www.youtube.com/watch?v=fvgPPWIRDP4
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0325 s