Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.11.2023, svátek má Ondřej 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13620
Komentářů: 11402


MěřeníWHISKY S VODKOU – TV tip – komedie o nešťastných životech

01.08.2014   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Melancholický snímek nebo chcete-li hořká komedie WHISKY S VODKOU zavede diváky do filmařského prostředí na břeh Baltického moře. Hlavní postavou filmu je slavný herec Otto (Henry Hübchen) – milovaný seladon ale zároveň problémový člověk, který nedokáže ovládat počet skleniček, po nichž je ještě schopen pracovat.Jeho alkoholické "výpadky" přinášejí štábu značné problémy. Začínající režisér (Sylvester Groth) je nerozhodný, ale nakonec dá na radu producenta a najde za Ottu náhradníka – mladšího neznámého herce Arna (Markus Hering). Jenže vyměnit miláčka publika není jen tak snadné a tak natáčejí oba. Mezi nimi to pochopitelně jiskří a stejně tak mezi všemi postavami filmu, z čehož plyne zajímavé napětí, které se přenáší na diváky. Postupně se odhalují charaktery i životní a profesní traumata jednajících postav.

Režisér Andreas Dresen, který začal filmovat již jako amatér, se již čtyřikrát zúčastnil filmového festivalu v Karlových Varech. Soutěžil zde s filmy TICHÁ ZEMĚ, NOČNÍ POSTAVY a LÁSKA NA GRILU, ale až v roce 2009 zde filmem WHISKY A VODKA dosáhl na Cenu za režii.

O filmu, který vtipnými dialogy a swingovými melodiemi může připomenout snímky Woody Allena řekl: "Na první pohled je to komediální příběh z filmařského prostředí. Ve skutečnosti se však zabývá mnohem závažnějšími otázkami našeho života - stárnutím, konkurencí, samotou sebeobelháváním. Většina je totiž nespokojena se svojí současnou životní situací, což se ale snaží zastřít vtipkováním."

Na otázku, zda měl ve své režijní praxi zkušenost s podobnými problémovými herci odpověděl: „Takovouhle zkušenost absolvuje v naší branži snad každý, ale já naštěstí nikdy nenarazil na takového parchanta, jakým je filmový Otto. Myslím, že bych s ním ani nespolupracoval – nemám zapotřebí si ničit nervy něčím takovým. Přece i čas, strávený na filmařském place je náš život.“
Foto: filmstarts.de, kulthit.de

******************************************
WHISKY S VODKOU (Whisky mit Wodka)
SRN 2008, režie Andreas Dresen,
Uvádí ČT art v úterý 5. srpna od 22,20 hodin

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.035 s