Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13213
Komentářů: 11302


MěřeníNejhledanější muž je hold pro Philipa Seymoura Hoffmana

31.08.2014   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Už příští týden se můžete těšit na poslední dokončený film již zesnulého oscarového herce Philipa Seymoura Hoffmana, který zde jedinečným způsobem ztvárnil šéfa tajných agentů protiterostické skupiny, Güntera Bachmanna. Po jeho boku se objeví i Willem Dafoe, Rachel McAdams, Nina Hoss, Robin Wright nebo Grigoriy Dobrygin v roli nejhledanějšího muže Issy Karpova. Děj se odehrává v Hamburgu, ve městě plném rozmanitostí. Jde o moderní špionážní thriller s dokonale vystavěnou zápletkou a strhující závěrečnou scénou.

Nejhledanější muž, vzrušujíci špionážní thriller a zároveň filmový obraz samoty, je třetím filmem holandského režiséra Antona Corbijna (Control, Američan). „Jelikož se jedná
o evropský příběh, vybrali jsme proto evropského režiséra,
” říká jeden z producentů. Film je natočený podle stejnojmenného bestselleru Johna Le Carrého.
 
Philip Seymour Hoffman shrnul film těmito slovy: „Jde o hluboký lidský příběh o vládních strukturách a špionážních organizacích, které jsou obyčejně divákům představené ve více romantickém stylu. Ale na tomto není romantické nic. Je to příběh přesně podle knihy a jsem za to rád, protože kniha je úžasná.
 
Jeden z producentov, ktorý je synom autora knižní předlohy, to vidí podobně a říká: „Jednou ze zajímavostí tohoto scénáře je fakt, že se v něm nevyskytuje žádná klasická záporná postava, univerzální nepřítel. Vystupuje v něm hodně postav, které si myslí, že konají správně, ale jejich motivace jsou různé. Dostávají se do konfliktu v souvislosti s centrálním objektem, kterým je v tomto případě hledaný muž, přičemž každý z nich ho vidí z jiné perspektivy a chce ho dostat z jiné příčiny.
 
I přesto, že na place po celou dobu vládla úžasná atmoféra, která všechny zúčastněné motivovala, zažívali herci na place i horší chvilky. Kvůli autentičnosti mezi ně určitě patřilo naučit se mluvit s německým přízvukem. V tomto měl výhodu německý herec Daniel Brühl hrající Maxe, důležitého člena Bachmannova týmu. "Normálně se musíme snažit hovořit
s americkým nebo anglickým akcentem a zde je to naopak! Je úžasné vidět všechny ty americké herce, které lektor učí mluvit s německým přízvukem
," směje se Daniel.
 
 
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=uyDjzgYw4E0&list=PLxMOTvvntatZ0sCLY3Y8d_6pWXga78-WY
 
Film Nejhledanější muž má v českých kinech premiéru 4. září 2014. "Nejsem si jistý, kde mám začít, když mám hodnotit odkaz, který nám Philip zanechal. Jeho herecké umění je ohromující svým rozsahem i hloubkou, o čemž vypovídá i jeho výběr filmových úloh. Myslím, že patřil k těm nejlepším hercům a jakoukoli malou roli ve filmu dostal, svým výkonem daleko převyšoval ostatní. Jeho síla spočívala v absolutním odevzdání se úloze a pokoře, která měla vždy navrch nad pýchou. Zároveň však nenáviděl to, co miloval, a v tom byla jeho kletba – kvůli roli byl ochotný rozdat se do posledního kousku.
 
Když moje přítelkyně Nimi dočetla scénář, okamžitě mi navrhla kontaktovat Philipa, co se při zpětném pohledu ukazuje jako jediná možnost. Bylo zřejmé, že právě on je tou osobou, která postavě spisovatele Johna Le Carrého dokáže vdechnout život. Vždycky jsem si toho muže představoval jako silnou vůdčí osobnost - po fyzické i duševní stránce. Když jsme se s Philem dívali první pracovní záběry filmu, nemohl jsem uvěřit, že chlapík sedící vedle mě je stejný jako na plátně. Tam jste mu věřili, že jeho postava je skutečná. Jeho výkon nijak neutrpěl rodinnými ani jinými problémy, s nimiž se tehdy bořil.
 
Poprvé jsme se potkali na focení pro Vogue v New Yourku roku 2011. Krátkou přestávku, kdy mu ve vedlejším hotelovém pokoji upravovali kalhoty, jsme využili na debatu o filmu a jeho postavě. Seděl tam ve spodkách, ale samozřejmě ani na chvíli mi nedovolil uvědomit si absurdnost té situace. Svoji práci bral skutečně vážně.
 
Na začátku natáčení panovalo mezi námi jisté napětí, které dnes připisuji nedostatku mých režisérských zkušeností a neschopností formulovat moje požadavky hercům způsobem, na jaký byli zvyknutí. Postupně se však film začal posouvat dál tak nějak přirozeně a Phil už nepotřeboval skoro žádnou režii, převtělil se do postavy Günthera Bachmanna. Když se po ukončení natáčení vrátil domů, poslal mi email a podepsal se jako Günther.
 
Jeho postava šéfuje týmu mladých vyšetřovatelů, které si zahráli mimo jiných i Nina Hoss a Daniel Brühl, a on byl pro ně všechny mentorem– na place i mimo něj. Vždy tam byl pro ně, radil jim a dodával jim odvahu. Na druhé straně se velmi nevěnoval hercům, se kterými nepřicházela jeho postava ve filmu do styku. V noci jsme přes emaily debatovali o scénách, které se měly točit následující den a o tom, jak se film bude dále vyvíjet. Měl výborné postřehy o své úloze i o celém filmu a bylo úžasné sdílet s ním jeho názory. Nakonec nás spojilo vícero věcí a hudba byla jednou z nich. Nahrál jsem mu několik skladeb, které jsem chtěl mít ve filmu a on je miloval především Hoist That Rag od Toma Waitsa, protože ho též v tom období často poslouchal.  
 
Jednou na konci léta jsme večeřeli spolu s našimi partnerkami Mimi a Nimi a Phil byl úžasným společníkem a duší toho střetnutí. Byl člověk s velkým Č, ve všech významech, jaké si dovedete představit. Jeho odchodem svět ztratil nejen vynikajícího umělce, ale i člověka obdařeného nadmírou lidskosti. Byl lidskou bytostí na 200%, bojoval s překážkami, dělal chyby – ale bez toho by se podle mého názoru nezrodil tak výjimečný talent. 
 
Moje slova nedokáží vystihnout podstatu jeho úžasné osobnosti, ale rád by jsem věřil, že mu vzdáme naším filmem hold. Veškerou pozornost v něm strhává na sebe a vím, že by byl na to pyšný. Při posledním střetnutí jsme hovořili i o naší další spolupráci. Řekl, „Doufám, že to dokážeme i v dalším filmu. Poučili jsme se a myslím, že by nám to šlo spolu dobře, což je dost vzrušující.“
 
Bohužel už k tomu nikdy nedojde a o to těžší je koukat se na konec našeho filmu."
 
- Anton CorbijnNEJHLEDANĚJ&SÍ MUŽ
A MOST WANTED MAN
4.9.2014
 
 
Režie: ANTON CORBIJN
Scénář: ANDREW BOVELL, JOHN LE CARRÉ (knižní předloha)
Hudba:  Herbert Grönemeyer
Kamera: Benoît Delhomme
Střih:  Claire Simpson

Hrají
 
Bachmann: Philip Seymour Hoffman
Annabel: Rachel McAdams
Issa Karpov: Grigoriy Dobrygin
Tommy Brue: Willem Dafoe
Martha Sullivan: Robin Wright
Abdullah: Homayoun Ershadi
Irna Frey: Nina Hoss
Maximilian: Daniel Brühl

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0319 s