Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 6.6.2020, svátek má Norbert 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12879
Komentářů: 11080


MěřeníJednoho dne, možná..

01.10.2014   Lucie Tesková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Lauren Grahamová napsala knihu? Opravdu? Tak tu musím mít a okamžitě si jí přečíst. A nyní leží v mé knihovničce na nejlepším místě a já z ní mám neuvěřitelnou radost. O čem vlastně je?
"Jednoho dne, možná", román o mladé ženě Franny, která nechce nic jiného, než se stát světoznámou a oblíbenou herečkou. Tříletá lhůta, ve které by se její sen měl vyplnit se už pomalu krátí...

Proč mne tak zaujala? V první řadě jde o to, kdo to napsal. Prvně jsem sáhla po knize spíše kvůli autorovi, nežli kvůli obsahu. Nakonec jsem byla překvapená, jak je příběh dobrý.
 
Hlavní hrdinkou je mladá Franny, která se do New Yorku přestěhovala skoro před třemi lety s jediným přáním. Stát se známou a všemi obdivovanou herečkou. Navíc ona tříletá lhůta, kterou si na splnění snu dala, se pomalu krátí. Za tu dobu hrála jenom v několika reklamách, o žádnou pořádnou roli zatím ani nezavadila. Navíc se jí do toho přimotá chlap a zároveň její tajný idol, po kterém pokukuje už dlouhou dobu. Ale je to ten pravý? Nebo jenom další z jejích životních omylů?
 
Nejprve jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Přečetla jsem ji za víkend a na konci se rozčilovala, že už skončila. Upřímně doufám, že napíše nějaké pokračování. Nebo dokonce další knihu? Kniha je milá, příjemná a vtipná stejně jako její autorka, kterou všichni známe jako nejbáječnější mámu Lorelai z Gilmorových děvčat. Mám takový pocit, že je to z části i autobiografické dílo, kdy píše o své cestě k herectví. Takže máme možnost poznat Lauren zase o něco více.

Proč bych vám tuto knihu doporučila? Je o plnění svých snů a rozhodně vás nějakým způsobem motivuje. Navíc má snad jednu z nejkrásnějších obálek, kterou jsem kdy viděla. Jednoduchá a přitom okouzlující. Pokud máte jakoukoliv možnost tento román sehnat a přečíst, rozhodně si ho přečtěte. Je to třísetstránkový příběh, který vás rozhodně nenechá knihu odložit a třeba jen chvíli nečíst. 


Anotace:
Lauren Grahamová se proslavila v seriálu Gilmorova děvčata, ale ještě předtím napsala vtipný a svěží román o touze stát se herečkou. Píše se únor 1995 a Franny, která už v New Yorku bude skoro tři roky, stále pracuje jako servírka. Jejím jediným hereckým úspěchem je reklama na nevkusné vánoční svetry a občas nějaký ten casting. 
Román Jednoho dne, možná je příběh o naději, velkých snech, hledání sama sebe, překročení vlastních hranic a také o tom nejdůležitějším – o lásce, bez které by to v životě nemělo smysl.


 
Název: Jednoho dne, možná..
Autor: Lauren Grahamová
Originální název:  Someday, someday, maybe
Rok vydání: 2013
Počet stran: 329
Nakladatelství XYZKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2505 s