Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 25.5.2022, svátek má Viola 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13216
Komentářů: 11302


MěřeníHUGO Z HOR - TRAMTARIE UVÁDÍ NOVOU POHÁDKU

30.09.2014   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Divadlo Tramtarie Olomouc uvádí zbrusu novou pohádku z oblíbené autorské dílny Vladislava Kracíka. Jmenuje se Hugo z hor a je volně inspirovaná úspěšným televizním večerníčkem Rudolfa Čechury Sněžný muž Hugo. Pohádka je vhodná pro děti od tří let, slavnostní dvojpremiéra proběhla v neděli 28. 9. 2014 v Divadle Tramtarie.

Pohádka Hugo z hor je veselým a taky trošku uhozeným vyprávěním o tom, jaké to je, když k vám domů tatínek přiveze z polární výpravy Yettiho, tedy sněžného muže!

Profesor Goliáš se účastní důležité vědecké výpravy za životem polární myši. Tu sice nenajdou, ale přesto v nekonečných sněhových závějích něco objeví - samotného polárního muže. Profesor Goliáš se s ním seznámí a odvádí ho do civilizace, tedy k sobě domů. Zde se sněžný muž, zvaný Hugo, seznámí s malou dcerkou pana profesora, Verunkou, se kterou se časem skamarádí. Život sněžného muže uprostřed města má ale mnohá úskalí, Hugo nezná televizi, ani rádio, ani auta, a ze všeho nejraději sedí v lednici a jí nanuky. Což by až tak nevadilo, tedy až na ty nanuky. Co ale vadí, je, že ho všichni ostatní lidé považují za nějaké velké zvíře a strašně se ho bojí a volají o pomoc a utíkají před ním. A protože je to Hugovi líto, rozhodne se Verunka s tatínkem, že mu pomůžou! Že všem ostatním dokážou, že je Hugo člověk, sněžný, ale člověk a žádné zvíře! A tak milého Huga ostříhají, omyjí, pokusí se ho naučit jíst příborem a spoustu dalších věcí. Ale zvládne to Hugo? A bude to stačit? A zůstane Hugo nakonec ve městě, nebo se vrátí zpátky do hor? Neřekneme! Na to se musíte přijít podívat…

 

Jádrem pohádky Hugo z hor je téma přátelství. Verunka nemá ve škole žádného kamaráda a Hugo je na tom v našem civilizovaném světě úplně stejně. Verunce se všichni posmívají kvůli jejím novým brýlím, Huga se zase všichni bojí! Oba musí pochopit, že když budou táhnout za jeden provaz, mohou spolu dokázat velké věci. A to neplatí jenom pro ně, ale pro všechny obyvatele pohádkového města, kde se příběh sněžného Huga odehrává.

 

Autorský tým

Autorem pohádky je režisér a dramatik Vladislav Kracík, který již stojí za úspěšnými pohádkami O pračlovíčkovi, Pohádkami o mašinkách nebo Pohádkami z mléčné dráhy. Jeho tvorba pro děti je charakteristická osobitým humorem a originálními vyprávěcími postupy. Typickým rysem jeho inscenací jsou mimo jiné také časté interakce s dětmi v publiku. Jako spoluautora si Kracík přizval člena hereckého souboru Tramtarie Matěje Mužíka, který je zároveň dramaturgem inscenace.

 

V hlavních rolích pohádky se představí Václav Stojan, Petra Konvičková a nová posila hereckého souboru Tereza Čápová. Autorem hudby je známý olomoucký hudebník Lukáš Mareček, frontman několika hudebních uskupení, jako například Homebwoyrasta nebo Luke and the Skywolkers. Autorkami scény, kostýmů a loutek jsou Renáta Osinová a Tereza Tylová.

 

Pohádky Divadla Tramtarie

Hugo z hor je již třináctou pohádkou Divadla Tramtarie. Tramtarie sice není primárně dětským divadlem, nicméně se autorské tvorbě pro děti věnuje kontinuálně již téměř deset let a se svými osobitými pohádkami slaví mnohé úspěchy. Mezi nejvýznamnější patří Cena diváků na festivalu dětského diváka Dítě v Dlouhé v Praze nebo uvedení pohádek Divadla Tramtarie v Belgii, Lucembursku či Německu. Jedna z nejúspěšnějších pohádek O pračlovíčkovi se již čtyři sezóny hraje na jevištích celé republiky a nedávno přesáhla hranici tří set repríz.

 

 

 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0217 s