Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníEvžena Oněgina ztvární nováček souboru Vojtěch Johaník

07.10.2014   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Druhá premiéra 69. sezony v Městském divadle Zlín patří opět slovenskému režisérovi. Po Patriku Lančaričovi, který režíroval inscenaci Agent František ve službách Sherlocka Holmese, se představí nadaný čerstvý absolvent JAMU Juraj Augustín na premiéře 11. října v inscenaci Evžen Oněgin. V titulní roli jednoho z nejzásadnějších děl o nedosažitelné lásce a promarněném životě uvidíme nováčka uměleckého souboru Vojtěcha Johaníka.

Zbrusu novou úpravu Puškinova textu Evžen Oněgin pro Městské divadlo Zlín připravila spolu s Jurajem Augustínem dramaturgyně Kateřina Menclerová.

„Román A. S. Puškina Evžen Onegin je jako krásny, pokojný slnečný deň, kde sú všetci šťastný a spokojný, to však neznamená, že v ňom nezomierajú ľudia a neexistuje bolesť. Tento text je jako život, zlé věci sa nestávajú len v zlom počasí a dejú len tak, mimochodom,“ říká režisér inscenace Juraj Augustín.

„Inscenace si pohrává se svěží komikou předlohy a především hledá její styčné plochy se současností. V době, kdy je honba za velkolepými zážitky téměř životní nutností, je tak lehké přehlédnout lásku, která nepřichází s ohňostroji a romantickou hudbou, ale se zpocenými dlaněmi a třesoucím se hlasem. A právě to se stane Oněginovi. A je po lásce,“ přibližuje dramaturgyně a spoluautorka scénáře Kateřina Menclerová.

Kromě Vojtěcha Johaníka se v dalších rolích na jevišti objeví herci Markéta Kalužíková (Taťána Larinová), Tomáš David (Vladimír Lenskij), Marie Vančurová (Olga Larinová), Romana Julinová (Larinová, matka), Gustav Řezníček (Generál Gremin), Rostislav Marek (Zareckij), Luděk Randár (Guillot), Eva Daňková (Anisja) a Helena Čermáková (Chůva).

Autorem scény je Svatopluk Sládeček, kostýmů Markéta Oslzlá Sládečková a hudby Jiří Najvar.


Ještě před premiérou zveme diváky do Dílny na neformální besedu s tvůrci a herci – Klevetivou středu 8. října v 17 hodin, která poodhalí zákulisí příprav inscenace. V pátek 10. října v 10 hodin pak mohou první zvědavci vidět veřejnou generálku ve Velkém sále.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0271 s