Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníZajděte si na Mime Fest! – je poprvé v Praze

19.10.2014   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mezinárodní festival pantomimy Mime Fest, jehož třetí ročník se konal v září v Poličce, právě poprvé až od 22. října probíhá také v Praze. „Do hlavního města festival rozšiřujeme kvůli velké poptávce a také proto, že pro mnohé umělce je to pocta hrát v Praze,“ říká umělecký šéf a dramaturg Mime Festu Radim Vizváry. V Paláci Akropolis se do 22. října vůbec poprvé před českým publikem představí tři zahraniční hvězdy současné pantomimy a klaunerie: Michael Trautman s představením založeným na neuvěřitelném žonglování s ping pongovými míčky, německo-francouzská dvojice Bodecker & Neander, studenti a asistenti Marcela Marceaua, s vizuálním a vtipným představením Deja-vu?, a nakonec syrový a provokativní americký klaun Red Bastard

Na co se mohou tedy ctitelé pantomimy v Praze přesně těšit? 20. října v Paláci Akropolis předvede své umění s ping pongovými míčky americký klaun Michael Trautman, který do České republiky přijíždí vůbec poprvé. Domácímu publiku představí svou nejnovější a komediální one-man show King´s Pong Ping Pong Rodeo plné nevídaných situací a nápadů. Michael Trautman má na svém kontě mnoho ocenění, vystupoval na prestižních scénách a festivalech po celém světě.

https://www.youtube.com/watch?v=tWrCTH3V8vI

O den později na stejném místě vystoupí opět poprvé v České republice německo-francouzská dvojice mimů Bodecker & Neander, kteří byli studenti a později asistenti legendárního Marcela Marceaua. V představení Deja-vu? udržují a mistrovsky rozvíjejí jeho odkaz a zároveň diváka těší vizuální stránkou, zábavou a emocemi. Dvojice vystupovala ve více než třiceti zemí v Evropy, Asie Jižní a Severní Ameriky.

https://www.youtube.com/watch?v=UcyvAzzgSqk

Zahraniční program pražského Mime Fest vyvrcholí 22. října opět v Paláci Akropolis představením amerického klauna Erica Davise, alias Red Bastarda, který k nám přijíždí opět vůbec poprvé. Jeho one-man show v typickém červeném kostýmu je plná syrové konverzace, provokace, humoru a improvizace. Eric Davis vyhrál v roce 2010 cenu Zlatý nos za klauna roku (Golden Nose for Clown of the Year) a stal se finalistou v soutěži NY Comedy Festival’s Andy Kaufman Award. Je zakladatelem a jeden z vůdčích osobností newyorského divadelního festivalu klaunů.

https://www.youtube.com/watch?v=8TGBs6QCXDs

Celý festival pak uzavře ve stejný večer od 21 hodin představení Antiwords souboru Spifire Company, které je ovlivněno dílem Václava Havla především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Menzla, který do role sládka obsadil Landovského, jenž během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv.

http://vimeo.com/90484102
 
Na hlavní část v Paláci Akropolis se diváci budou moci naladit již od 17. do 19. října ve Studiu Alta s domácími pantomickými soubory a umělci. 17. října se souborem Mime Prague a jejich představením Piráti aneb tajemství mořské truhly, komickou pantomimou o tom, že co si vychováme, to máme. Zábavný příběh v režii Radima Vizváry je plný napětí, morbidního humoru, akčních choreografií a filmové poetiky.

Dívčí pantomimická skupina Mime Fatale uvede 18. října premiéru nového představení Ešús aneb „kompilát zážitků z táboráku“. Pantomima v doprovodu beat-boxu a country melodies završuje volnou trilogii dívčích představení, započatou kabaretní inscenací Na Plechárně a pokračující virtuální „řežbou“ Push the Button.

19. října vzpomene v představení The Best Of významný český mim, klaun, herecrežisérscenárista, muzikant a profesor na katedře pantomimy na HAMU Boris Hybner na svoje nejlepší gagy, které vytvořil během své padesátileté kariéry. Tato jedinečná One Mime Show je poťouchlá vzpomínka na práci kolegů z celého světa, i když některé gagy tohoto večera byste jinde nenašli.
                 
Vstupenky na představení do Paláce Akropolis jsou k dostání v cenách 250 Kč a sleva 175 Kč pro studenty, seniory, ZTP v pokladně Paláce Akropolis, do Studia Alta v ceně 160 Kč a sleva 110 Kč na serveru Goout.cz a na místě před představením.
 

Zdroj: Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0294 s