Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 6.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníLinda Vojtová chystá koncert pro svého dědu Vadima Petrova

15.10.2014   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Takovou vnučku by si přál snad každý. Linda Vojtová je úspěšnou topmodelkou, která sklízí úspěchy předvším ve světě. Proto se doma moc nezdržuje, ovšem když jde o pomoc pro dědu prof. Vadima Petrova, neváhá tu být každou chvíli. Zařizuje tu pro nějvelkolepý koncert, na kterém zazní některé z nejlepších skladeb jeho celoživotní tvorby.

Koncert, který se bude konat 18. 11. 2014 ve Smetanově síni Obecního domu, Linda Vojtová nejen organizuje, ale je také jeho jedinou sponzorkou. Jelikož však tráví většinu svého času mimo ČR, pomáhá jí se zařizováním koncertu její máma Taťjána Vojtová.

Na dva dny si česká topmodelka žijící v USA odskočila od svých povinností a v už tak přeplněném diáři si vyhradila čas jen pro svého dědu. Do Prahy přijela na otočku doladit vše potřebné s hosty, orchestrem, finalizovat harmonogram skladeb pro vydávané CD a dotvořit scénář s Alfrédem Strejčkem, který bude koncert moderovat.

„Když se procházím po tak nádherných prostorách, jako je secesní Obecní dům v Praze, nemohu se dočkat, až zde zazní dědova hudba. Věřím, že veškerá má snaha společně s dědovou nezaměnitelnou muzikou a vynikajícím orchestrem vytvoří něco, na co budou všichni v sále dlouho vzpomínat,“ sdělila na krátké návštěvě Prahy Linda Vojtová. Společně se svou matkou jsou obě přesvědčeny, že dědovi (v případě Taťjány Vojtové otci) dávají překrásný dárek, který navíc udělá radost i široké veřejnosti.

Linda Vojtová si na svá útlá bedra naložila vskutku náročný úkol, jehož výsledek však potěší nejen ji, její rodinu a samotného skladatele Vadima Petrova, ale také celou Smetanovu síň Obecního domu, v níž bude v den “D“ sedět na tisíc lidí - milovníků vážné hudby a skladeb, které zazněly ve stovkách českých filmů a pohádek.

Na koncertě bude přítomna řada předních českých umělců, kteří se řadí mezi žáky a přátele profesora Vadima Petrova. Část z nich, jako zakladatel Konzervatoře Jaroslava Ježka a profesorPražské konzervatoře, sám vyučoval. Vadim Petrov je autorem více jak 1300 světoznámých skladeb: „Moje dcera a vnučka mi kvůli připravovanému koncertu a hudebnímu CD s mou hudbou nosily velké množství hudebních nahrávek, abych vybral ty, které se mi líbí nejvíce. Často jsem se sám divil, co všechno jsem za celý život napsal,“ přiznal Vadim Petrov, který je z nápadu své dcery a vnučky nadšený a zároveň trošku zklamaný, že Česká muzika přestává být ve světě pojem, jelikož čeští muzikanti se čím dál tím více věnují zahraniční tvorbě.

Účast na koncertě potvrdili například: Petra Černocká, Mário Klemens, Hana Maciuchová, doc. Jan Měšťák, Libor Pešek, Jaroslav Svěcený, Helena &Stáchová nebo Josef Zíma. Vadim Petrov je však uznávaný, stejně jako jeho vnučka Linda, celosvětově, a proto na koncert přijedou hosté například i z New Yorku.

Lístky je již teď možné zakoupit na www.ticketportal.cz.

Na připravovaném koncertě se současně pokřtí i nové CD s výběrem nejoblíbenějších skladeb Vadima Petrova v podání FILMharmonic Orchestra Prague pod vedením Adama Klemense s velkým smíšeným sborem Martinů Voices sbormistra Lukáše Vasilka. Více se o Vadimu Petrovovi dozvíte na www.petrovmusic.com či na wikipedii.

Foto:     Michaela Feuereislová  

Zdroj: orca-agency.cz

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0303 s