Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníNa Štvanici se otevírá nový kulturní prostor VILA Štvanice

21.10.2014   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Dva divadelní soubory Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten se spojili a společně otevírají nový kulturní prostor VILA &Stvanice. Místo pro divadelní představení, koncerty, výtvarné dílny, ale také pro setkávání v příjemném prostředí místního baru přímo na pražském ostrově &Stvanice.

Tygr v tísni uvedl ve VILE &Stvanice svůj úspěšný site-specific projekt GOLEM, a to dokonce dvakrát. Místo se uměleckému vedení souboru zalíbilo a díky vstřícnosti ze strany Magistrátu hlavního města Prahy zde mohli vybudovat kulturní prostor s divadelní scénou.
VILA je osamoceným objektem, její provoz tedy nikoho neruší. V přízemí bývala tančírna, proto je dnes poměrně snadné vybudovat v klenutém prostoru divadelní a koncertní sál. Navíc nám vila při přípravách a uvádění inscenace GOLEM přirostla k srdci a stala se oázou ve shonu a hluku hlavního města,“ popisuje kouzlo místa dramaturgyně Tygra v tísni Marie Nováková.
K obydlení nového kulturního prostoru přizval Tygr v tísni divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten, který s nadšením nabídku přijal.
“GH se již nějakou dobu poohlíželi po vlastním divadle v Praze, které by jim přineslo provozní a diváckou svobodu a Vila nabízí nejen to, ale i přidanou hodnotu úžasného genia loci, na které jsou GH tolik zvyklí z Kuksu, kde před 13 lety vznikli a přes léto stále působí,“ uvádí umělecký šéf Petr Hašek.
 

Vila &Stvanice, jejíž podtitul zní „ostrovní scéna v centru Prahy“, se stane zcela novým, specifickým a nezaměnitelným divadelním, klubovým prostorem. Umožňuje interiérové i exteriérové produkce v dramaturgii dvou výrazných nezávislých souborů a hudebníka Jena Hovorky. „Pražané se mohou těšit na stálou divadelní produkci Geisslers Hofcomoedianten, Tygra v tísni a spřátelených souborů, na pravidelnou dávku hudební produkce, zajímavých jednorázových akcí a pravidelných divadelních a výtvarných workshopů, v neposlední řadě by se nemělo zapomenout na stylový bar otevřený nejen v době konání různých akcí,“ láká Marie Nováková.
 
„Otevření VILY &Stvanice bude velkolepé, máme připravený třídenní program. V pátek 31. 10. uspořádáme velkou otevírací party s hudebními vystoupeními. Tento večer bude VILA otevřena každému, kdo bude chtít nahlédnout do interiéru nebo se seznámit s jejími představiteli. V sobotu 1. 11. uvede soubor Geisslers Hofcomoedianten premiéru hry Dvě komedie v komedii G. B. Andreiniho a 2. 11. v neděli Tygr v tísni premiéru montáže o Vladimíru Boudníkovi s názvem Explosis,“ zve všechny na oslavy do Vily Kristýna &Srolová z propagace Vily &Stvanice.


Od listopadu ve VILE &Stvanice začne normální provoz a budou se zatím nepravidelně konat divadelní představení, koncerty, pořádat workshopy, festivaly a další akce.
 
VILA &Stvanice - ostrovní scéna
Datum otevření:
31. 10.  20:00 seznamovací večírek s Vilou
1. 11.  20:00 premiéra Dvě komedie v komedii
(Geisslers Hofcomoedianten)
2. 11. 20:00 premiéra Explosis (Tygr v tísni)
 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.029 s