Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 5.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníMáte málo vlasů? Ke krásné hřívě stačí málo.

11.11.2014   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jako každá žena, i Míša Losová se léta potýkala s problémem, jak udržet účes za každé situace pěkný. Pracuje v České televizi na pozici dramaturgyně divácky oblíbeného pořadu Sama doma, a tak je neustále lidem na očích.

„Ze svého postu si nemohu dovolit chodit neupravená. A vlasy, jak praví staré rčení, jsou korunou krásy“, začíná Míša líčit, proč je pro ni hezký vzhled tak důležitý: „Jenomže udržte je celý den načechrané … A to nemluvím o deštivém počasí nebo mlze, která si s mými vlasy dělá, co chce.“

Protože je Míša ženou neponechávájící nic náhodě, v její kabelce nikdy nechyběl hřeben a lak na vlasy, ve stolku v kanceláři měl roky své místo fén a kartáč pro případ, že by cestou do práce zmokla. To se ale změnilo po setkání s majitelkou pražského salonu Magdalena.

„Když jsem před deseti lety hledala tipy pro magazín Sama doma na téma péče o vlasy, narazila jsem na nabídku paruk v kadeřnickém salonu paní Eleny Dobroslaviny. Napadlo mě, že by divačky určitě zajímalo, jak se paruky proměnily od dob mojí maminky a zda ji může nosit opravdu každý. Pocit, že bych celý den nosila něco na hlavě, jsem si totiž nedokázala vůbec představit.“

Paní Míša se tedy vypravila na Vinohrady do salonu pro informace. Tam se dozvěděla, že ženy nemusí svůj účes „zachraňovat“ jen parukou, ale také různými příčesy nebo tupé.

A právě tupé dramaturgyni zaujalo. U nás do té doby téměř neznámé a velmi zřídka využívané, přestože jde o doplněk, který zásadně pomůže lidem, trápícím se místním nedostatkem vlasů. (Stav, kdy vypadají vlasy jen na určitém místě, přestože má člověk jinak husté vlasy.)

„Byla jsem informacemi o parukách, příčescích a tupé naprosto nadšená,“ pokračuje Míša, „věřila jsem totiž, že přesně tohle téma bude divačky zajímat. A nejen to; může pomoci mnoha ženám, trpícím komplexy ze ztráty vlasů, ať už díky nemocem nebo z jiných důvodů.“

Na tento díl pořadu Sama doma reagovaly stovky divaček. Ukázalo se, že problém s vlasy nebo účesem jako takovým řeší skoro každý. A také to, že ztráta vlasů už dávno není jen trápením mužů.

„Psalo nám spoustu žen, které chtěly adresu na salon,“ vzpomíná dramaturgyně Míša Losová, „a mně došlo, že bych i já mohla příčeskem nebo tupé vyřešit fakt, že nemám zrovna hustou hřívu, takže bez pěny na zvětšení objemu a vyfoukání se neobejdu. Konečně nebudu řešit věčné trable s úpravou účesu ve dnech, kdy naprosto nestíhám. Vždyť paruku nebo tupé nasadíte během pěti minut a pokud jsou z pravých vlasů, nikdo nepozná, že nejsou vaše!“

Salon najdete na: http://salonmagdalena.cz/

Zdroj: Kloboukfilm

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Kateřina Tomsová - 24.2.2015 - 13:07

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co takovéhle tupé stojí a jestli je z pravých vlasů. Děkuji za odpověď vaše věrná divácká.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0405 s