Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.6.2022, svátek má Šárka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11309


MěřeníJitka Molavcová je propojena s Bedřichem Smetanou!

26.11.2014   Aneta Šimonková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nedávno se v kostele sv. Kateřiny v Praze uskutečnilo představení "Oráč a smrt - hra o lásce a posledních věcech člověka". Rolí se ujali Jitka Molavcová coby Smrt a Alfred Strejček jako Oráč.

Herečka a zpěvačka Jitka Molavcová byla za svůj výkon nominována na cenu Thálie už ve stejném roce, kdy toto ocenění získala v kategorii muzikál za titulní roli v Hello, Dolly na scéně Hudebního divadla v Karlíně.

"Byla to taková tajemná záležitost", svěřuje se Jitka Molavcová a pokračuje: "Představení se konalo v chrámu, který se nachází v místě, kde skonal Bedřich Smetana. Na tom by nebylo nic divného, kdy mě s proslulých českým skladatelem nepojilo více faktických skutečností ...

Tak například minulý rok jsem natočila celovečerní dokument o B. Smetanovi: Život žitý zaživa, jedinečného dokumentu, který vyhrál Grand Prix Vojtěcha Jasného. Režie se ujal

Pavel P. Ries, scénář napsala &Sárka Horáková. Během tohoto natáčení jsem objevila neuvěřitelně fatální shody se životem Bedřicha Smetany."

A populární herečka/zpěvačka uvádí, že jako dítě velmi milovala opery, čemuž se všichni v okolí podivovali. Coby šestiletá hrála na piano především árie z oper Bedřicha Smetany.

"Oba jsme narozeni ve znamení Ryb, oba jsme prožívali svoje dětství na pivovarském dvoře", pokračuje Jitka Molavcová, "on v Litomyšli, já na Královských Vinohradech. Oba naši tatínkové byli Františkové a oba byli sládci. Smetanův tatínek se narodil 26. října, ve stejný den měla narozeniny moje maminka. Oběma otcům bylo v době našeho narození, Mistrova i mého, 47 let."

 

Představení zinscenoval Dušan Robert Pařízek podle hry Oráč z Čech, kterou v roce 1401 napsal Jan ze Žatce. Bez nároku na honorář přijeli z Uherského Hradiště dva členové Hradišťanu: David Burda / klarinet, zpěv/, Jožka Fojta / bicí/.
 

Zdroj: Kloboukfilm, Foto: archiv Jitky MolavcovéKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0292 s