Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.11.2023, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13617
Komentářů: 11402


MěřeníTipy na vánoční dárky podruhé: Knížkou nic nezkazíte!

30.11.2014   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zatímco v prvním díle vánočních tipů jsme se poohlédli i po nářadí a outdoorovém oblečení, nyní zaostříme pozornost pouze na knížky. Nechte se inspirovat novinkami na trhu, které by mohly ulehčit Ježíškovi rozhodování, co zabalit rodině i kamarádům pod stromeček. 

První díl si můžete přečíst zde: 6x Tipy na vánoční dárky: Pro každého něco!


Tip číslo 1: Zprvu trpké zdá se...

Vše, co byste měli vědět o víně... a nemáte se koho zeptat
Autoři: Pavla Burešová, Pavel Pavloušek 
Vydalo nakladatelství Grada, doporučená cena 299 korun
 
Určitě jste často na rozpacích, zda právě ochutnáváte dobré, nebo špatné víno. Podle etikety to obvykle nepoznáte. Možná ani nevíte, jak víno správně uchovávat, podávat a jak ho harmonicky skloubit s určitým typem jídla.
Kniha vám odpoví nejen na tyto, ale i na spoustu jiných otázek, které vás napadnou při pití tohoto lahodného nápoje a na které se zpravidla nemáte koho zeptat. Potěší každého, kdo začíná s poznáváním vína nebo si chce rozšířit své znalosti. Umožní navíc rozeznávat jeho vlastnosti, rozlišovat kvalitu a lépe se orientovat na neustále se zvětšujícím trhu domácích a zahraničních vín. Víno je zde představeno jako fenomenální nápoj, jehož výsledná chuť závisí už na způsobu pěstování révy vinné ve vinici, na klimatu, půdě a na tom, jak ji dotvářejí vinaři při výrobě. Autoři vycházejí ze svých odborných, pedagogických a vědeckých zkušeností, které prostřednictvím této knížky předávají začínajícím milovníkům vína.
 Tip číslo 2: Tajemství nacistických inženýrů
Pravda o Wunderwaffe
Autor: Igor Witkowski

Vydalo nakladatelství AOS publishing, doporučená cena 389 korun
Nejtajnější a technicky avantgardní zbraně Třetí říše představují složitou záhadu a přinášejí reflexe rozmanitého charakteru. Stejně bezprostředně se toto téma týká řízení zbrojního průmyslu, vědy jako takové, barbarské koncepce návratu k nevolnictví, stejně jako role SS v celém systému vojenského hospodářství. Tato kniha je věnována technickým otázkám, avšak je nutné uvědomit si širší kontext s tím spojených jevů. Závěry z těchto reflexí mají nadčasový charakter a mohou být užitečné i v budoucnosti. Soustředíme-li se na technické otázky, odhalíme, že dominující vlastností celého vědecko-ekonomického systému byla jeho až neuvěřitelná efektivita.
Koncem roku 2001 měl autor jako jeden z prvních zahraničních badatelů možnost zhodnotit historické dokumenty centrály rozvědky amerických leteckých sil (National Air Intelligence Center) na základně Wright-Patterson, kde se bezprostředně po válce nacházelo sídlo technické rozvědky.
Z rozhovorů s tehdejšími pracovníky základny jasně vyplývalo, že konec války – kdy byly zkoumány nejrůznější německé prototypy a plány – byl pro Američany dobou jakéhosi „technického osvícení“. V aktech na základně pak autor narazil na názor generála Hugha Knerra, zástupce velitele amerických sil v Evropě pro administrativní záležitosti z roku 1945:
Kniha Pravda o Wunderwaffe (Igor Witkowski) „Převzetí německého vědeckého a průmyslového establishmentu odhalilo fakt, že jsme alarmujícím způsobem pozadu v mnoha oblastech výzkumu. A pokud nevyužijeme příležitost k zapřažení aparátu mozků, které ho rozvíjely, zaostaneme na dlouhé roky při realizací prací, které již byly dávno realizovány...“
 Tip číslo 3: Co se stalo roku 1306?
Svitky z londýnského mostu
Autorka: Jana &Souflová
Vydalo nakladatelství Straky na vrbě, doporučená cena 330 korun

Lehce humorná detektivka s fantasy prvky odehrávající se na londýnském mostě roku 1306. Na této monumentální stavbě připomínající svérázné město se kromě nekonečných davů pocestných vyskytují i duchové, rozličná tajemná stvoření a samozřejmě lapkové, podvodníci a vrazi.
Vyřeší londýnský konstábl Thomas Collingham a jeho přítel koroner Lionet zapeklitý případ muže, který byl zabit desetkrát, poradí si s případem svaté kočky, vybojují zápas s ohnivým salamandrem a zjistí, jak je možné, aby nebožtíci tancovali?
 Tip číslo 4: Vybírejte si a pomáhejte! 

Vyberte si knižní vánoční dárek na míru a ještě přispějete na dobrou věc. Zapojte se i vy do knižního "bazárku" nových publikací a pořiďte si také jednu, dvě nebo třeba tři. Přispějete tak na český projekt školy v Kambodži.

Více se dozvíte zde: 
Kupte si knížku a pomozte školákům v Kambodži
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0258 s