Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 26.5.2022, svátek má Filip 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníČínská demokracie a poslední den na Zemi

01.12.2014   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nová výstava v Galerii Vernon uvádí světovou premiéru video trilogie s názvem Čínská demokracie a poslední den na Zemi italského umělce žijícího v New Yorku a držitele prestižního Guggenheimova stipendia. Projekce předchozích dvou dílů byly uvedeny v Los Angeles (2012) a New Yorku (2013) a premiéru finální epizody má tu čest hostit Praha.

Výstava představí také Solmiho videomalby (digitální obrazy) a kresby na papíře vyznačující se jasnými, sytými barvami, stejně jako křiklavými motivy. Solmi prostřednictvím těchto provokativních a satirických děl ztvárňuje dystopické vize naší dnešní společnosti. Staví do nového kontextu obrazy vytržené z prostředí videoher, populární kultury a internetu a vytváří nápaditá umělecká díla, která odvážným způsobem komentují palčivé otázky, jež bývají ve veřejných debatách často opomíjeny. Jeho tvorba je kritikou systému bez pochyb důvěřujícího vrtkavým základům, na nichž naše kultura a postmoderní společnost stojí.
 
Ředitelka Galerie Vernon Monika Burian Jourdan o Solmiho tvorbě říká: „Obdivuji unikátní způsob, jakým kloubí malbu a video animaci. Také si velmi vážím jeho odvahy, s jakou se vyjadřuje k různým tabu současného světa. Mám radost, že můžeme představit takto otevřené a liberální umění i zde v Praze.“

V roce 2009 obdržel Solmi Guggenheimovo stipendium John Simon Guggenheim Memorial Fellowship v kategorii Video & Audio. V trilogii s názvem Čínská demokracie a poslední den na Zemi (2011-2014) Solmi paroduje současnou společnost a sebedestruktivní povahu lidstva.
Solmi vystavoval na několika mezinárodních bienále – shenzhenské bienále animační tvorby v Číně (2013), 54. bienále v Benátkách (2011), Site Santa Fe bienále v Novém Mexiku (2010); dále v mnoha muzeích a institucích pro současné umění: Centre De Pompidou, Palais De Tokyo, Paříž; Drawing Center, New York; Reina Sofia National Museum, CA2M Centro De Arte Dos De Mayo (upcoming), Italský kulturní institut, Madrid; Haus der Kulturen der Welt, Berlín; Herzliya Museum of Contemporary Arts, Izrael; OCT Contemporary Art Terminal, &Sanghaj; Australské centrum kinematografie v Melbourne; Victoria Memorial Museum, Kalkata, Indie; Palazzo Delle Esposizioni, Řím, Itálie, Palazzo Delle Belle Arti, Neapol.

Solmiho videa byla promítána na několika filmových a video festivalech po celém světě, například na Festivalu dokumentárního filmu a videa v Kasselu, Les Rencontres Internationales v Paříži, Madridu, Berlíně; Tina B. v Praze, na Mezinárodním festivalu animace v Londýně, Loop Barcelona a dalších. Federico Solmi přednášel o své tvorbě a digitální malbě na několika univerzitách a uměleckých školách ve Spojených Státech a Evropě, včetně univerzity Yale v New Haven, umělecké akademie v New Yorku, nebo Accademia di Belle Arti Brera a Universita' Cattolica v Miláně.
 
 
O Galerii Vernon
Galerie byla založena v roce 2001 Monikou Burian Jourdan. Od začátku má Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Stavět světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledat spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat a přesto je něco spojuje. Galerie je otevřena ve středu, čtvrtek 12 – 19h, pátek 12 – 17h, sobotu 10.30 – 18h. Děkujeme našim sponzorům: De'Longhi, Achour & Hájek a mediálním partnerům: ArtClue, Art Guide East, GoOut, CityBee, Expats.cz.
 
Výstava trvá do 10. ledna 2015.

www.galerievernon.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0334 s