Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníGUSTAV BUBNÍK, COBY ŘÍMSKÝ CÍSAŘ CALIGULA, ŠOKUJE

16.12.2014   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Divadelní Agentura Globus má na svém kontě řadu výjimečných her a projektů, v současné době se však pyšní exkluzivním zpracováním dramatu Caligula. Milovníky tohoto žánru jistě nadchne zpracování příběhu o kontroverzním římském císaři, kterého mistrně ztvárnil v hlavní roli Gustav Bubník. Do dávných římských dob se můžete nechat vtáhnout v prostorách Divadla bez hranic, kde agentura s tímto představením hostuje. 

Drama Caligula je považováno za jedno z nejslavnějších děl francouzského spisovatele a publicisty Alberta Camuse.  Neobyčejný příběh mocného císaře zavede diváky do prostředí dávného Říma, kdy se všichni museli podrobit vrtochům svých panovníků. Díky hře se seznámíte s pohnutým osudem Caliguly, který bývá často označován za kontroverzního až šíleného vládce. V příběhu sledujeme jeho pohnutý osud i myšlenkové pochody, které pro jednoho z nás mohou zůstat nepochopitelné. Zvrácenost Caliguly nespočívá jen v jeho hlavě, ale dokazuje ji i svými činy, promyšlenými intrikami, sexuální zvráceností i ochotou potřísnit své ruce krví. Celá hra se nese v duchu zneužívání císařské resp. absolutistické moci, velkých lidských osudů a především všudypřítomné otázky smyslu lidského života jeho kvality a hodnoty.

Hlavní roli Caliguly nastudoval herec a dabér Gustav Bubník, „Caligula je zatím nejtěžší a nejkrásnější role, jakou jsem kdy v životě měl příležitost nastudovat a hrát. Celá hra je nesmírně kompaktní, každá postava má svůj vývoj a své jasné poslání v rámci celého děje. Jakýmsi bonusem navíc je nádherný překlad paní ale Aleny &Sabatkové. Její nádherná čeština evokuje téměř báseň v próze, která je dokonale srozumitelná každému divákovi a posluchači.“

Spolupráci na této výjimečné hře navázal Gustav Bubník s režisérkou Ritou Jasinskou, která některé části tohoto dramatu nastudovala jako svou absolventskou práci při studiu režie v Rusku.  Společnými silami posléze dotvořili i skvělé herecké obsazení. Diváci se tak mohou těšit na známé tváře z oblíbených českých seriálů, a to na Davida Suchařípu, Zuzanu Slavíkovou, Milana Slepičku, Michala Jagelku a Patrika &Simůnka.
 
 
Divadelní Agentura Globus zahájila v loňské divadelní sezóně pravidelnou a dlouhodobou spolupráci s pražským Divadlem bez hranic divácky velmi úspěšnou inscenací Moliérova „Lakomce“, nyní můžete v jejich podání zhlédnout neobyčejný a strhující příběh Caliguly.
Nejbližší termíny představení jsou 6. a 28. ledna 2015 v Divadle bez hranic, Křesomylova 14, Praha 4. Více informací o představení i chystaných projektech najdete na www.divadelniagenturaglobus.cz
 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0225 s