Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


Měření5 zásad pro plavání s dětmi v zimě - Správnou aklimatizací se vyhnete nemocem

28.12.2014   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Máte doma malé dítě a zvažujete, zda s ním začít chodit plavat? Bojíte se, že bude více nemocné? Pak vězte, že plavání v jakémkoliv ročním období prospívá zdraví a váš potomek si zcela nenásilně zafixuje zásady otužování i správného pohybu. Ovšem je nutno dodržet několik zásad, aby docházka nebyla narušena nemocemi a plavání všechny bavilo!

„Plavání v podzimních a zimních měsících vřele doporučuju. Je to období plískanic, pošmourného počasí, je brzy tma. Lekce plavání tak bývají takovým světýlkem v tunelu a krásným chvilkovým návratem k létu,“ říká &Stěpánka &Strougalová, odbornice na plavání s dětmi z Baby Clubu Juklík. „Pokud si ovšem budete vybírat kurzy plavání, určitě se ubezpečte, že nedílnou součástí bazénu je i herna pro děti – ta je totiž zcela nezbytná kvůli správné aklimatizaci po plavání. Pokud po plavání dodržíte tyto nutné rituály, přesvědčíte se, že plavání je velmi příjemnou formou otužování právě v období nejčastějších nachlazení.“
 
Také správnou aklimatizací se podle odbornice vyhnete nemocem:
1. Vysoušení uší: Postačí vysušit zevní ucho krajem ručníku, u malých dětí vysušte jemnější látkovu plenou. V některých klubech se doporučuje z buničniny udělat smotek a ten velmi jemně vložit do ouška a nechat nasáknout vlhkost. Nutné to ale není.
2. Suché ponožky: Někdy se stane, že dítě ještě omylem vběhne do převlékárny, kde je vlhko a namočí si ponožky. Jít na tramvaj v mokrých ponožkách fakt není příjemné! Mějte raději jedny ponožky, či punčocháčky náhradní.
3. Aklimatizace po bazéně je nutná: Je nezbytně nutné, abyste po plavání se svým malým človíčkem minimálně 30 minut, v zimním období opravdu až 60 minut pobyli v teplé místnosti.
4. Propocené tričko: Může se také stát, že vaše dítě se v herně tak rozdovádí, že bude mít zpocené tričko. Mějte náhradní, ať se při odchodu můžete převléknout.
5. Vysušení vlásků: Soustřeďte se na dokonalé vysušení vlásků a chvályhodné je při odchodu použít na vlhké vlásky lehkou čepičku, v zimním období pořádnou beranici. I když dítěti vlásky vysušíte, nebude je mít mokré, ale mohou být stále vlhké. Nebo je naopak, po pobytu v herně, už může mít zpocené.
 
Připraveni na léto v plné (plavecké) parádě:
Plaváním po celý rok si zajistíte, že si léto užijete naplno. „Je pravidlem, že většina lidí chce před létem rychle naučit dítě plavat, případně miminko adaptovat na vodu, protože plánují cestu k moři. Ale všechno, a plavání především, chce svůj čas. Za měsíc se toho opravdu mnoho nenaučíte. Pokud zahájíte kurzy už na podzim, budete mile překvapeni obrovským pokrokem vašeho dítěte. A v červenci a v srpnu si prostě pobyt u vody budete moct opravdu užít,“ říká &Stěpánka &Strougalová.
Pro děti je navíc příjemnější začít chodit na kurzy plavání už od malých miminek. Děti se učí něco přirozeného, a hlavně: Užívají si plavání společně s rodičem. V tu dobu je to opravdu jen vaše společná chvilka. Není rušená mobilem, nezařizujete potřeby sourozence...
Adaptací na vodu a naučením se základních plaveckých dovedností odpadá také nakupování různých bláznivých nadlehčovacích vest všitých do plavek a dalších úsměvných vymožeností současné doby. I rodiče se v kurzech naučí spoustu zajímavých vychytávek a u moře vám budou bohatě stačit vlastní ruce a jedna plavecká pomůcka.


 
Fotografie: Juklik.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0343 s