Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníTIP PRO FANOUŠKY MODERNÍHO TANCE - Analýza bolesti od 420PEOPLE divadlo ARCHA

03.02.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Začátkem února mají příznivci moderního tance možnost navštívit nejnovější představení z dílny souboru 420PEOPLE, které vzniklo ve spolupráci s belgickou choreografkou Ann Van den Broek a které zpracovává téma bolesti ze ztráty blízkého člověka. Jedná se o uvedení v rámci právě probíhající přehlídky Dance transit PRAHA.LEIPZIG.DRESDEN.  

Premiéra představení v prosinci 2014 završila oslavy dvacetileté existence divadla Archa, renomovaný soubor 420PEOPLE zde poprvé spolupracoval s externí choreografkou. Inovátorka Ann Van den Broek je mimo jiné držitelkou nejprestižnější holandské taneční ceny Zwaan 2008 za choreografii Co(te)lette a  je známá svou schopností jít až „na dřeň" pohybu a emocí. 

Phrasing the Pain Choreografie: Ann Van den Broek Účinkují: Sylva Nečasová, Nataša Novotná, Ombline Noyer, Václav Kuneš, Milan Odstrčil, &Stěpán Pechar, Saša Volný Hudba: Arne van Dongen, Nick Cave and The Bad Seeds

 „Od tanečníků chci vždy více, než na co byli dosud zvyklí. Společně překračujeme jejich pohybové i psychologické hranice. Věřím, že pravdivost pohybu je přímo závislá na pravdivosti odhodlání, které pohybu předchází. Chci, aby tanečníci vykonali každý pohyb pouze pro to, že v ten daný moment nebylo žádné jiné východisko," vysvětluje základní principy své práce Ann Van den Broek.

Představení vzniká v koprodukci 420PEOPLE o.s., Divadla Archa a produkční platformy a nadace WArd/waRD.

Repríza inscenace Peklo - Dantovské variace, inspirované Božskou komedií Dante Alighieriho, je na programu 23. 2.  v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici v centru Prahy. Při realizaci se sešli 420PEOPLE, režisér Jan Nebeský, herec David Prachař, scenáristka a herečka Lucie Trmíková.

 

420PEOPLE – prestižní taneční soubor, který na přelomu let 2006/2007 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs, soubor 420PEOPLE je však zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény. Soubor se se těší podpoře Ministerstva kultury ČR a Hlavního města Prahy, od roku 2009 pak také významné podpoře Nadace BNP Paribas.

 

 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0266 s